Новини

Тибет приваблює загадковістю і вражає контрастами

Український журналістський фонд

Поринути в загадкову культуру Тибету, дізнатися про особливості буддійської релігії та випробувати власні сили та можливості – такою була мета поїздки до цього регіону директора і власника рекламно-інформаційного агентства “Бліц” м. Біла Церква Богдана Яременка. Він – однин з представників ЗМІ, що взяли участь у мандрівці до Тибету, організованій Українським журналістським фондом.

Тибет – країна контрастів. Велич і краса природи тут дивним чином поєднується із бідністю, в якій живе місцеве населення.  Однак захоплює велика кількість храмів, які можна знайти навіть у оазах серед гір.

Загалом учасники поїздки подолали близько 8 тис. кілометрів за 21 день подорожі. Відвідали Непал, практично весь Китай, доїхали до кордону з Казахстаном.

– В кожному з цих регіонів – свої особливості, своя культура і свої висоти. Ми були в місці, яке розташоване найнижче від рівня моря, і піднімалися на висоту 4-5 км над рівнем моря на Тибетське плато, – розповідає Богдан Яременко.

Зауважує: для нього це екскурсійна подорож, яка дала змогу поринути в місцеву культуру, пізнати релігію, зрозуміти, в чому суть буддизму.

– Цікаво, що нашим провідником була людина, яка сповідує буддизм. Тому він звертав нашу увагу на багато речей, які самотужки ми б не помітили. Загалом, дуже цікаво було дізнатися особливості цього віросповідання. Для мене загалом цікаво мандрувати різними країнами та відвідувати храми – католицькі, православні, мусульманські мечеті, синтоїстські японські храми. А буддійських до цього часу не бачив, – зазначає Богдан.

Що вразило – це статуя Будди заввишки 46 метрів. І безліч храмів – у горах, в печерах, розташовані на Великому китайському шовковому шляху. У кожного з них – свій колорит.

– Було цікаво спостерігати за дебатами тибетських монахів. Особливість їх полягає в тому, що монахи, які вивчають віру довше, проводять опитування в більш молодих на предмет знання буддійського вчення. Це дуже незвичне видовище.

Учасники поїздки долали свій шлях як літаком, так і на потягах, автобусах, маршрутках. А кордон Непал – Китай – узагалі пішки.

Побували і в палаці Потала – резиденції Далай-лами, що розташована в столиці Тибету Лхасі. Перші будови тут датовані ще 7-м століттям. Нині – це музей та священне місце тибетського буддизму, яке щороку відвідує величезна кількість паломників і туристів.

Як каже Богдан Яременко, довго перебувати в Тибеті – нелегко. Адже нашій людині важко звикнути до китайської їжі та тих злиднів, у яких живе місцеве населення. В Непалі практично відсутні нормальні дороги, люди обігрівають свої помешкання гноєм, у гірських поселеннях практично немає рослинності. Знайти людину, яка володіє англійською – завдання не з простих.

– Ми дуже  раділи, коли зустрічали іноземних туристів, адже могли в них щось спитати і так само підказати їм. Загалом, побувавши там, розумієш, наскільки чудовою є наша країна, і як гарно ми живемо, – усміхається мандрівник.