Новини

Тибет приваблює загадковістю і вражає контрастами

Український журналістський фонд

Поринути в загадкову культуру Тибету, дізнатися про особливості буддійської релігії та випробувати власні сили та можливості — такою була мета поїздки до цього регіону директора і власника рекламно-інформаційного агентства «Бліц» м. Біла Церква Богдана Яременка. Він — однин з представників ЗМІ, що взяли участь у мандрівці до Тибету, організованій Українським журналістським фондом.

Тибет — країна контрастів. Велич і краса природи тут дивним чином поєднується із бідністю, в якій живе місцеве населення.  Однак захоплює велика кількість храмів, які можна знайти навіть у оазах серед гір.

Загалом учасники поїздки подолали близько 8 тис. кілометрів за 21 день подорожі. Відвідали Непал, практично весь Китай, доїхали до кордону з Казахстаном.

- В кожному з цих регіонів — свої особливості, своя культура і свої висоти. Ми були в місці, яке розташоване найнижче від рівня моря, і піднімалися на висоту 4-5 км над рівнем моря на Тибетське плато, — розповідає Богдан Яременко.

Зауважує: для нього це екскурсійна подорож, яка дала змогу поринути в місцеву культуру, пізнати релігію, зрозуміти, в чому суть буддизму.

- Цікаво, що нашим провідником була людина, яка сповідує буддизм. Тому він звертав нашу увагу на багато речей, які самотужки ми б не помітили. Загалом, дуже цікаво було дізнатися особливості цього віросповідання. Для мене загалом цікаво мандрувати різними країнами та відвідувати храми — католицькі, православні, мусульманські мечеті, синтоїстські японські храми. А буддійських до цього часу не бачив, — зазначає Богдан.

Що вразило — це статуя Будди заввишки 46 метрів. І безліч храмів — у горах, в печерах, розташовані на Великому китайському шовковому шляху. У кожного з них — свій колорит.

- Було цікаво спостерігати за дебатами тибетських монахів. Особливість їх полягає в тому, що монахи, які вивчають віру довше, проводять опитування в більш молодих на предмет знання буддійського вчення. Це дуже незвичне видовище.

Учасники поїздки долали свій шлях як літаком, так і на потягах, автобусах, маршрутках. А кордон Непал — Китай — узагалі пішки.

Побували і в палаці Потала — резиденції Далай-лами, що розташована в столиці Тибету Лхасі. Перші будови тут датовані ще 7-м століттям. Нині — це музей та священне місце тибетського буддизму, яке щороку відвідує величезна кількість паломників і туристів.

Як каже Богдан Яременко, довго перебувати в Тибеті — нелегко. Адже нашій людині важко звикнути до китайської їжі та тих злиднів, у яких живе місцеве населення. В Непалі практично відсутні нормальні дороги, люди обігрівають свої помешкання гноєм, у гірських поселеннях практично немає рослинності. Знайти людину, яка володіє англійською — завдання не з простих.

- Ми дуже  раділи, коли зустрічали іноземних туристів, адже могли в них щось спитати і так само підказати їм. Загалом, побувавши там, розумієш, наскільки чудовою є наша країна, і як гарно ми живемо, — усміхається мандрівник.