Новини

Від найбільших донецьких газет вимагають зміни редакційної політики

Український журналістський фонд

Озброєні силовики 2 червня захопили головних редакторів газет “Донбасс” та “Вечерний Донецк” Олександра Брижа і Леоніда Лапу. Як розповідають очевидці події, озброєні люди з автоматами увійшли в приміщення, де розташовуються редакції газет “Донбасс”, “Вечерний Донецк”, та обласної організації НСЖУ,  погрожували журналістам та забрали важливі, на їхню думку, документи й інформацію в електронному вигляді. Журналістам видань заборонили телефонувати та підходити до комп’ютерів. Терористи вивели з будівлі головного редактора “Донбасса” Олександра Брижа та журналіста Андрія Кривцуна, головного редактора “Вечернего Донецка” Леоніда Лапу та повезли до штабу ДНР в приміщення облдержадміністрації. Сепаратисти висловили головредам невдоволеність з приводу того, що в газетах “неправильно” відображаються події у регіоні, недостатньо висвітлюється діяльність “ДНР”. Як вимогу подальшого існування газет сепаратисти висунули зміну редакційної політики газет. Долю видань буде вирішено на зборах трудових колективів.
Національна спілка журналістів України зробила заяву, у якій висловила обурення фактом захоплення Олександра Брижа, який є секретарем НСЖУ та його колег.

“Національна спілка журналістів України обурена фактом системного захоплення редакцій та викрадення редакторів. Ми констатуємо, що на Сході України триває справжнє полювання на журналістів, які не погоджуються перетворювати свої видання на бойові листки терористичних угруповань. Вимагаємо від правоохоронних органів належного реагування на факти злочинів проти журналістів та забезпечення захисту для медіа і співробітників ЗМІ, які працюють у надзвичайних умовах”, – ідеться в заяві