Новини

Ветеранам преси потрібна не лише матеріальна підтримка, а й спілкування

Український журналістський фонд

Перспективні напрямки роботи Благодійного фонду “Ветеран преси” було обговорено під час засідання Правління фонду, що відбулося 29 травня у Національній спілці журналістів. Президент фонду Людмила Ольховська, яку нещодавно було обрано на цю посаду, зустрілася з ветеранами київської журналістики, аби почути від них про ті питання, що найбільше нині хвилюють. Ветерани ще раз засвідчили підтримку своєму керівникові та висловили сподівання на плідну роботу.

Референт Благодійного фонду “Ветеран преси” Ніна Мілоцька поінформувала членів Правління про ту допомогу, яку вдалося залучити для підтримки ветеранів журналістики.

– У січні ми роздали ветеранам молочні продукти, до весняних свят десять ветеранів отримали тонометри. Також протягом квітня закупили ліки для наших підопічних за кошти, які виділила Національна спілка журналістів України, – зазначила вона. – Також завдяки спонсорським коштам ми організували святкові заходи до Дня перемоги, які відбулися в Будинку кіно.

Загалом, як наголосили  учасники засідання, нині є проблемні питання щодо передплати ветеранам періодичної преси та організації для них відпочинку в санаторних закладах.

– Зараз важко знаходити благодійників, зважаючи на ситуацію в країні. Змінюється керівництво в органах влади, на підприємствах, і не всі погоджуються допомагати журналістам, – зазначив ветеран журналістики Іван Гресь.

Активіст фонду Євгенія Альонкіна наголосила: ветеранам потрібна як матеріальна підтримка, так і можливість зустрітися та поспілкуватися.

– Потрібно надавати посильну допомогу тим колегам, які цього потребують, щоб вони могли придбати те, що необхідно. А також  – дати можливість зустрітися за “круглим столом”, поговорити. Свого часу в нас були екскурсії на теплоході, та навіть автобусна екскурсія по Києву – теж буде для них віддушиною, – кажуть ветерани.

Людмила Ольховська подякувала активістам Благодійного фонду за роботу та запевнила, що можливість організувати чимало заходів для ветеранів преси можна знайти.

– Цей фонд дійсно дуже потрібен для підтримки тих, хто сам уже не може вирішити всі проблеми. Але потрібна і ваша підтримка. Ми намітимо шляхи, як нам можна налагодити зв’язок із редакціями та підприємствами. В нашому активі – багато ветеранів, котрі можуть активно працювати і готові це робити. Разом ми знайдемо можливості і для проведення екскурсій, і для походів у театр, і для багатьох цікавих та корисних справ, – зауважила Людмила Ольховська.