Новини

Журналістам пропонують підготуватися до виборів у онлайн-режимі

Український журналістський фонд

У системі “Виборком”, що була розроблена Координатором проектів ОБСЄ в Україні для Центральної виборчої комісії, з’явився тренінговий модуль для журналістів. Навчальний ресурс було презентовано 21 травня в Національній спілці журналістів України.

Пройти навчання можна на сайті http://www.vyborkom.org, знайшовши у розділі “Каталоги” підрозділ “Для журналістів”.

Тут є 6 модулів: “Роль представників ЗМІ у забезпеченні публічності і відкритості виборчого процесу”, “Інформаційне забезпечення виборів засобами масової інформації та їх представниками”, “Відповідальність ЗМІ та їх власників і працівників за порушення виборчого законодавства”, “Права представників ЗМІ у день голосування, під час підрахунку голосів, встановлення результатів голосування”, “Оскарження рішень, дій чи бездіяльності ЗМІ. Захист прав ЗМІ”. Їх можна пройти як усі разом, так і кожен окремо, вибравши тему, що цікавить найбільше.

Як розповів під час презентації представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні Андрій Дзюбенко, модуль створено, аби допомогти журналістам удосконалити свої знання з таких тем, як роль представників ЗМІ у висвітленні виборчого  процесу, відмінність передвиборної агітації та політичної реклами від інформаційного забезпечення виборів, відповідальність за порушення виборчого законодавства тощо.

За словами медіа-юриста Інституту розвитку регіональної преси, експерта проекту Людмили Опришко, важливо, аби журналісти, які висвітлюють вибори, знали свої права. Адже інакше вони можуть не отримати доступу до важливої інформації, від чого втратять і самі, і їхня аудиторія.

– Навчальний модуль побудований таким чином, щоб складні речі були викладені простою мовою, і щоб було багато практичних порад, – зазначила Людмила Опришко.

Зокрема, окрім теоретичної частини, модуль передбачає тестові завдання. У них змодульовано реальні ситуації, з якими стикаються журналісти та пропонуються варіанти відповідей. Потім даються правильні відповіді та пояснення щодо цих ситуацій.

Також, проходячи модуль, журналісти можуть дізнатися про свої права перебування на виборчих дільницях – як звичайних, так і у закритих закладах, як лікарні, місця ув’язнень.

– Часто виникають проблеми з доступом фотокореспондентів та операторів. Усі ці ситуації теж описані в навчанні, – зазначила медіа-юрист.

До кожної теми є розділ обговорення, де можна поставити запитання чи дізнатися додаткову інформацію.

– Навіть якщо людина вже має досвід висвітлення виборів, їй буде цікаво пройти тренувальні вправи. Адже в законодавстві відбулися деякі зміни, і таким чином можна перевірити свою готовність, – прокоментував Андрій Дзюбенко.