Новини

Париж вразив журналістів розкішшю, архітектурою та вишуканими ароматами

Український журналістський фонд

Париж – це ранковий аромат кави і свіжої випічки, вечірній аромат парфумів та море шарфиків, які носять всі й до всього. Такі асоціації зі столицею Франції  виникають в журналістів, котрі взяли участь у прес-турі до Парижа, організованому Українським журналістським фондом. У місті-мрії група перебувала 8-15 травня.

У перший день Париж зустрів український медійників дощем, але це не завадило їм відвідати Тріумфальну Арку та Ейфелеву вежу, одягнувшись у рожеві дощовики.

Наступного дня під час автобусної екскурсії містом погода вже була сонячною, тож всі красоти французької столиці можна було роздивитися сповна. Париж вразив архітектурою, вузенькими вуличками, великою кількістю квітів, зокрема троянд. Журналістам показали найвизначніші місця, такі, як Лувр, королівські палаци, собори та церкви. Опісля на учасників прес-туру чекала піша прогулянка найвідомішим районом Парижа – Монмартром. Це місце так званого богемного життя, де живуть знамениті художники, артисти і музиканти.

Наступного дня група за вибором обирала собі екскурсію. Дехто вирішив помандрувати до Версаля, куди вхід за журналістськими посвідченнями, до речі, безкоштовний. Версаль запам’ятався своєю розкішшю, а Версальський парк – особливими музичними фонтанами.

Учасникам екскурсії в Нормандію вдалося поласувати вишуканими французькими сирами, справжнім сидром, традиційним яблучним пирогом та стравами з морепродуктів. Журналісти побували в Руані – місті, де було спалено французьку героїню Жанну д’Арк, а також в Довілі – місті-курорті. Саме тут знімали відомий старий фільм “Чоловік та жінка”. Місто особливе своєю старою архітектурою та пляжами. До речі, на пляжах є персональні роздягалки знаменитостей, якими можна скористатися кожному за певну плату.

Наступного дня журналістів чекали замки Луари та розповіді про життя королів, сповнене таємниць та інтриг. А перебуваючи в Латинському кварталі Парижа, журналісти побували в Соборі Паризької Богоматері – місці досить величному і аскетичному. Що цікаво, тут зберігається українська ікона, подарована в пам’ять про Голодомор.

Також учасники прес-туру прогулялися відомими Єлисейськими полями та побували в Луврі. Французька скульптура вразила тим, що передає емоції. До речі, за словами гіда, якщо зупинятися біля кожного експоната Лувра хоча б на 1 хвилину, то безперервно доведеться блукати тут півроку!

Отже, в Париж потрібно приїхати ще не раз, аби роздивитися всі його цікавинки.