Новини

“Свято єдності як ніколи важливе для України”

Український журналістський фонд

Голова правління Українського журналістського фонду Людмила Ольховська взяла участь у святкових заходах  з нагоди Дня відродження, єдності і поезії Махтумкулі Фрагі, який відзначається 18 травня. У цей день святкують річницю прийняття конституції, а також віддають належне філософу і поету, класику туркменської літератури Махтумкулі Фрагі.

Урочистості з нагоди свята відбулися в Києві 16 травня. Представники Посольства Туркменістану в Україні та запрошені гості поклали квіти до пам’ятника Махтумкулі на вул. Прорізній та взяли участь у прийомі в посольстві.

За словами Надзвичайного і Повноважного посла Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадова, 2014 рік оголошено роком Махтумкулі. Це свято відзначають у багатьох країнах, в тому числі і в Україні.

– Його мрією було об’єднати туркменський народ, побудувати сильну державу, тож всі його твори були присвячені гуманізму. І вони не втрачають актуальності й сьогодні, – сказав пан Посол.

Заступник Міністра культури України Олександр Журавчак запевнив зазначив, що Махтумкулі для туркменського народу – це мислитель такого ж рівня, як Шевченко для України.

Письменник та журналіст, народний депутат чотирьох скликань Павло Мовчан знає про Махтумкулі як ніхто, адже саме він перекладає його твори українською. Днями він брав участь у Міжнародній конференції, присвяченій діяльності Махтумкулі, яка відбулася в Ашхабаді.

– Для мене він є джерелом потужної енергії. Це дуже потужна постать, особистість, яка днями зібрала представників різних літератур, шкіл, науковців різних країн, які цікавляться його творчістю, – зазначив Павло Мовчан.

Голова правління Українського журналістського фонду Людмила Ольховська згадала роки своєї роботи в Кизил-Атреку в Туркменістані та надзвичайно шанобливе ставлення місцевого населення до пам’яті Махтумкулі.

– Чи не в кожному будинку я бачила портрет Махтумкулі, його вірші. Я зрозуміла, що це не просто величина, це совість нації. Його шанують і поважають, бо він писав про любов, про єдність. Нещодавно я знову побувала в тих місцях. Це не та країна, що була 20 років тому, тож можна сказати, що мрія Махтумкулі здійснилася. І сьогодні це свято єдності, відродження і поезії як ніколи актуальне для України, бо все це нам дуже потрібно, – сказала Людмила Ольховська.