Новини

Закон про Суспільне мовлення вже підписав в. о. Президента

Український журналістський фонд

Виконувач обов’язків Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав Закон “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”. Про це ідеться на офіційному сайті Глави держави. Нагадаємо, що 17 квітня цей закон ухвалила Верховна Рада. За нього проголосувало 243 народні депутати.

Згідно із ухваленим законом, суспільне мовлення будуть створювати на базі НТКУ, каналу “Культура”, УТР, всіх ОДТРК і трьох каналів національної радіокомпанії. Ще протягом 4 років суспільний мовник фінансуватиметься з держбюджету (0,2% від загального фонду держбюджету), а потім має перейти на самофінансування. Керівника призначатиме наглядова рада, до складу якої входитимуть представники різних сфер суспільного життя. Ця ж рада стежитиме за тим, щоб інформаційна політика суспільного мовника була незалежною від влади.

За словами генерального директора Національної телекомпанії України (НТКУ) Зураба Аласанії, перехідний період триватиме найближчі півроку.

“У нас є півроку для того, щоб перебудувати роботу, оптимізувати штат, зробити структуру більш прозорою та підготувати нові проекти у напрямах, що стануть базою Суспільного мовлення”, –  сказав генеральний директор НТКУ.

Водночас, як інформує “Телекритика”, Зураб Аласанія вважає, що створення суспільного мовлення є “викликом та неймовірно амбітним завданням, до здійснення якого може долучитися кожен”.

“Суспільне не є конкурентом для комерційних каналів, воно не має конкретної ніші, його глядачі – всі громадяни України. Тож будемо запрошувати до партнерства канали, що хочуть і можуть запропонувати свій досвід. Так, незалежне суспільне  мовлення потрібне, передусім, Україні, але ми вже маємо великий перелік  європейських мовників, готових надавати допомогу”, – пояснив він.