Дайджест

Генпідрядник «Межигір’я» роздавав по 50 мільйонів «на моніторинг ЗМІ»

Український журналістський фонд

ТОВ «Девелоперська компанія «АВК», котра виступала генпідрядником будівництва в резиденції екс-президента Віктора Януковича «Межигір’я», платило сотні мільйонів гривень маловідомим фірмам за дрібні послуги. Про це йдеться в новому розслідуванні в рамках проекту YanukovychLeaks.

Знайдені журналістами в Межигір’ї акти прийому-передачі свідчать про те, що протягом жовтня-грудня 2010 року генпідрядник резиденції «роздав» загалом понад мільярд гривень на такі послуги, як «моніторинг ЗМІ» (56 мільйонів гривень), «аналіз ринку нерухомості соціального призначення в Україні» (68 мільйонів гривень), «аналітичні дослідження ринку медичного устаткування в Україні 2010 року» (96 мільйонів гривень).

«Ці «транзакції» — чистої води обнал», — вважає керівник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Всі фірми, що отримали від «АВК» гроші, були пов’язані між собою — адресами реєстрації, співзасновниками або іншими спільними проектами, і незабаром після транзакцій припинили своє існування.

Разом з цим журналісти виявили, що головний будівельник «Межигір’я», фірма ТОВ «АВК», яка здійснювала всі ці операції, обслуговувалась у банку «Укрбізнесбанк». ЗМІ пов’язують «Укрбізнесбанк» зі старшим сином екс-президента Олександром Януковичем. До травня 2010 року головою правління банку був Сергій Арбузов — очільник Нацбанку і перший віце-прем’єр за часів президентства Януковича.

Скільки і за що заплатило ТОВ «АВК» (таблиця заснована на знайдених в «Межигір’ї» актах прийому-передачі виконаних робіт/послуг):

Радіо Свобода