Новини

Сепаратисти в Криму обмежили права журналістів найбільших ЗМІ України

Український журналістський фонд

Новий уряд Криму, очолюваний нелегітимним прем’єр-міністром Сергієм Аксьоновим, обмежує професійні права журналістів низки українських видань.

Про це УНІАН повідомили журналісти, що працюють у Криму.

Так, нова Рада міністрів автономії запрошує на свої заходи тільки журналістів російських ЗМІ і кримських видань, підконтрольних уряду Сергія Аксьонова, таких, наприклад, як: Кримське інформаційне агентство (КІА) і держтелерадікомпанія “Крим”.

Водночас журналісти агентств УНІАН, “Укрінформ”, “Українські новини”, сайтів “Центр журналістських розслідувань”, “Аргументы недели – Крим”, корпункти телеканалів “Інтер”, “1+1”, ICTV, “5 канал”, каналу “24” і тощо не одержують ні офіційних прес-релізів Радміну, ні анонсів на брифінги його членів, ні запрошень на заходи в будь-якій іншій формі.

Як повідомляв УНІАН, будівлі Радміну і Верховної Ради Криму рано вранці 27 лютого захопили невідомі. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею “теракт”.

Пізніше у той самий день, 27 лютого, парламент Криму на позачерговій сесії, за участю незначної кількості депутатів, відправив у відставки Радмін Анатолія Могильова і призначив новим прем’єром АРК лідера партії “Российское единство” Сергія Аксьонова.

1 березня виконуючий обов’язки Президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов видав указ про незаконність обрання Аксьонова головою Радміну Криму.

3 березня у Криму відключили мовлення Чорноморської ТРК, яка працювала у регіоні разом з ДТРК “Крим”.

Цього самого дня Аксьонов зробив заяву, в якій звинуватив українські ЗМІ в необ’єктивному висвітленні подій в регіоні і погрожував припинити потік їх інформації.

При цьому Аксьонов заявив, що Радмін і Верховна Рада Криму “ведуть максимально відкриту інформаційну політику”.

УНІАН