Новини

Держдепартамент США серйозно стурбований зростанням залякування ЗМІ та ГО в Україні

Український журналістський фонд

У Державному департаменті США “серйозно стурбовані зростанням залякування ЗМІ та організацій громадянського суспільства в Україні, які виступають за основоположні принципи демократії та належного управління”. Про це йдеться в заяві, поширеній в п’ятницю ввечері, повідомляє “Радіо Свобода”.

Представники Держдепу також вітають оголошення про звільнення всіх осіб, затриманих під час протестів на Євромайдані, і схвалюють рішення опозиції звільнити зайняті адміністративні будівлі: “Ми вважаємо це важливим кроком до деескалації напруженості і створення простору для мирного, ненасильницького вирішення політичної кризи в Україні”.

З метою подальшого зміцнення довіри Держдепартамент закликав уряд України “припинити всі розслідування, арешти, затримання та судове переслідування демонстрантів і активістів громадянського суспільства, пов’язаних з протестами євромайдану”.

Нагадаємо, Україна посіла 127 місце із 180-ти у щорічному Індексі свободи преси, укладеному міжнародною правозахисною організацією “Репортери без кордонів” (Reporters Without Borders) на 2014 рік.

За даними “Телекритики”, у Києві та регіонах за весь час висвітлення подій на Євромайданах, з листопада 2013 року по 3 лютого 2014 року постраждав 121 журналіст.

Як відзначив у своєму річному звіті міжнародний Комітет захисту журналістів, попри свій статус головування в ОБСЄ, Україна зробила мало для просування свободи преси в регіоні. Вперше від початку незалежності України експерти спостерігають таку погану ситуацію щодо свободи преси та умов роботи журналістів.

Протягом останніх місяців в Україні чиниться тиск і на громадські організації. Так,  міністерство внутрішніх справ проводить кримінальне провадження щодо громадської організації Центр UA за статтею про “відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом”.

Центр UA є відомою організацією громадянського суспільства, яка здійснює низку проектів, спрямованих на розвиток демократичних інституцій в Україні. Зокрема, Центр UA є ініціатором руху ЧЕСНО та скандального фільму про Межигір’я “Відкритий доступ”, а його члени брали активну участь у подіях навколо євромайдану. Також члени організації є співзасновниками важливих громадських ініціатив: Партнерства “Новий Громадянин”, руху “Стоп Цензурі!”, коаліції “За чесний Референдум” та інших. Також нещодавно Центр UA розпочав масштабний проект персональних розслідувань корупції щодо усіх членів уряду разом з журналістами Слідство.інфо та бюро “Свідомо” для Української правди, зокрема особисто про міністра Захарченка.

“Телекритика”