Новини

Польські репортери: для журналістів працювати в Україні – вкрай небезпечно

Український журналістський фонд

Асоціація польських журналістів (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich – SDP), з огляду на значну увагу польських медіа до подій Євромайдану і перебування в Україні великої кількості представників ЗМІ цієї країни, уповноважила журналіста  RadioWnet Павєла Боболовіча бути офіційним представником  SDP в Україні. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів в Україні (НСЖУ).

Польські журналісти повідомляють, що на їх батьківщині зараз дуже цікавляться українськими подіями: слідкують за новинами, дивляться в інтернеті український канал “Еспресо TV” – навіть, коли не розуміють української мови.

Журналіст Павєл Боболовіч безпосередньо працює на висвітленні подій Євромайдану з 26 листопада. Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко повідомляє про домовленість з польським колегою спільно працювати, реагуючи на факти порушення прав журналістів. Зокрема, Спілка відкрита для польських колег, які працюють у Києві, та готова надавати допомогу.

За словами пана Боболовича, зараз в Києві працює кілька десятків польських журналістів. “Ми хочемо хоча б у нашому медійному світі показати, що тут насправді відбувається”, – зазначив польський журналіст.

Серед польських журналіст є ті, що пишуть про події в Україні для Польщі польською мовою, наприклад – співробітник “Кур’єра Галіцийського” на RadioWnetта Войцек Янковський. “У мене є передача українською мовою і головна тема – це пострадянські держави. На мою думку, Україна зараз – найважливіша і найцікавіша держава”, – впевнений пан Янковський, що перебуває у Києві три тижні.

На його думку, польським журналістам працювати легше: коли чують, що це журналісти-іноземці, пропускають на той чи інший захід без особливих  перешкод. Утім, польські колеги визнають, що для журналістів працювати в Україні – вкрай небезпечно. “Я можу виділити три етапи, як себе ідентифікують журналісти: посвідчення, жилети “Преса”, а зараз – уже бронежилети. А що буде далі?”, – сказав Павєл Боболовіч.

Два польських журналіста, які працюють на Євромайдані в Україні, отримали нещодавно відзнаки “За мужність” Асоціація польських журналістів. Колеги відзначили Павєла Боболовіча і  Бартека Машлянкевіча, який прославився тим, що у прямому включенні вів репортаж про дії беркутівців проти майданівців на вулиці Грушевського. “Він показав, що до беркутівця теж можна підійти і поставити запитання. Думаю, це певним чином підштовхнуло й українських журналістів”, – сказав Павєл Боболовіч.

Як повідомляла “Телекритика”, Асоціація польських журналістів (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) оголосила відритий збір коштів для українських журналістів, що постраждали під час масовий акцій протесту на євромайданах в Україні. Зібрані кошти Асоціація польських журналістів передасть своєму українському партнерові – Незалежній медіапрофспілці України (НМПУ).

“Телекритика”