Новини

Польські репортери: для журналістів працювати в Україні — вкрай небезпечно

Український журналістський фонд

Асоціація польських журналістів (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich — SDP), з огляду на значну увагу польських медіа до подій Євромайдану і перебування в Україні великої кількості представників ЗМІ цієї країни, уповноважила журналіста  RadioWnet Павєла Боболовіча бути офіційним представником  SDP в Україні. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів в Україні (НСЖУ).

Польські журналісти повідомляють, що на їх батьківщині зараз дуже цікавляться українськими подіями: слідкують за новинами, дивляться в інтернеті український канал «Еспресо TV» — навіть, коли не розуміють української мови.

Журналіст Павєл Боболовіч безпосередньо працює на висвітленні подій Євромайдану з 26 листопада. Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко повідомляє про домовленість з польським колегою спільно працювати, реагуючи на факти порушення прав журналістів. Зокрема, Спілка відкрита для польських колег, які працюють у Києві, та готова надавати допомогу.

За словами пана Боболовича, зараз в Києві працює кілька десятків польських журналістів. «Ми хочемо хоча б у нашому медійному світі показати, що тут насправді відбувається», — зазначив польський журналіст.

Серед польських журналіст є ті, що пишуть про події в Україні для Польщі польською мовою, наприклад — співробітник «Кур’єра Галіцийського» на RadioWnetта Войцек Янковський. «У мене є передача українською мовою і головна тема — це пострадянські держави. На мою думку, Україна зараз — найважливіша і найцікавіша держава», — впевнений пан Янковський, що перебуває у Києві три тижні.

На його думку, польським журналістам працювати легше: коли чують, що це журналісти-іноземці, пропускають на той чи інший захід без особливих  перешкод. Утім, польські колеги визнають, що для журналістів працювати в Україні — вкрай небезпечно. «Я можу виділити три етапи, як себе ідентифікують журналісти: посвідчення, жилети «Преса», а зараз — уже бронежилети. А що буде далі?», — сказав Павєл Боболовіч.

Два польських журналіста, які працюють на Євромайдані в Україні, отримали нещодавно відзнаки «За мужність» Асоціація польських журналістів. Колеги відзначили Павєла Боболовіча і  Бартека Машлянкевіча, який прославився тим, що у прямому включенні вів репортаж про дії беркутівців проти майданівців на вулиці Грушевського. «Він показав, що до беркутівця теж можна підійти і поставити запитання. Думаю, це певним чином підштовхнуло й українських журналістів», — сказав Павєл Боболовіч.

Як повідомляла «Телекритика», Асоціація польських журналістів (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) оголосила відритий збір коштів для українських журналістів, що постраждали під час масовий акцій протесту на євромайданах в Україні. Зібрані кошти Асоціація польських журналістів передасть своєму українському партнерові — Незалежній медіапрофспілці України (НМПУ).

«Телекритика»