Новини

У категорії “Публіцистика і журналістика” Шевченківської премії – 2014 переможців немає

Український журналістський фонд

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка обрав лауреатів найпрестижнішої літературної премії країни, повідомляє “Радіо Свобода”.

У категорії “Публіцистика і журналістика” переможців немає.  З-поміж авторів журналістських матеріалів на здобуття премії претендували Валерій Бебик (цикл фільмів публіцистичного телевізійного проекту “Цивілізація Incognita”) та Олександр Денисенко, Тарас Аврахов й Роман Коляда (цикл радіопередач “Історія Християнської церкви”).

У категорії “Кінематографія” лауреатів теж немає. На здобуття премії подавався документальний багатосерійний просвітницький фільм “Логос” Дмитра Ломачука та  ігровий фільм “Владика Андрей” Михайла Шаєвича, Олеся Янчука, Віталія Зимовця й Сергія Романюка.

У категорії “Література” премію присудили Мирославові Дочинцю за романи “Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії” та “Горянин. Води господніх русел”.

В категорії “Літературознавство і мистецтвознавство” найкращою стала Ірина Гаюк за книгу “Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні”. Людмила Монастирська за виконання провідних партій в оперних постановках Національної опери України у сезонах 2009-2013 стала лідером в категорії “Музичне мистецтво”.

Крім того, в інших категоріях відзначені Любомир Медвідь за цикл художніх творів “Ремінісценції”, а також п’ятеро митців отримають Шевченківську премію за працю в опері Вагнера “Летючий голландець”, що була поставлена в Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. Солов’яненка.

Список з іменами лауреатів члени Комітету подадуть для оформлення указу Президента України.

Зазвичай, офіційна церемонія нагородження лауреатів відбувається 9 березня в день народження Тараса Шевченка. Цього року минає 200 річниця від дня народження Кобзаря. З нагоди, як повідомляла “Телекритика”, президент Віктор Янукович обіцяв збільшити розмір премії вдвічі.

“Телекритика”