Новини

У категорії «Публіцистика і журналістика» Шевченківської премії — 2014 переможців немає

Український журналістський фонд

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка обрав лауреатів найпрестижнішої літературної премії країни, повідомляє «Радіо Свобода».

У категорії «Публіцистика і журналістика» переможців немає.  З-поміж авторів журналістських матеріалів на здобуття премії претендували Валерій Бебик (цикл фільмів публіцистичного телевізійного проекту «Цивілізація Incognita») та Олександр Денисенко, Тарас Аврахов й Роман Коляда (цикл радіопередач «Історія Християнської церкви»).

У категорії «Кінематографія» лауреатів теж немає. На здобуття премії подавався документальний багатосерійний просвітницький фільм «Логос» Дмитра Ломачука та  ігровий фільм «Владика Андрей» Михайла Шаєвича, Олеся Янчука, Віталія Зимовця й Сергія Романюка.

У категорії «Література» премію присудили Мирославові Дочинцю за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води господніх русел».

В категорії «Літературознавство і мистецтвознавство» найкращою стала Ірина Гаюк за книгу «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні». Людмила Монастирська за виконання провідних партій в оперних постановках Національної опери України у сезонах 2009-2013 стала лідером в категорії «Музичне мистецтво».

Крім того, в інших категоріях відзначені Любомир Медвідь за цикл художніх творів «Ремінісценції», а також п’ятеро митців отримають Шевченківську премію за працю в опері Вагнера «Летючий голландець», що була поставлена в Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. Солов’яненка.

Список з іменами лауреатів члени Комітету подадуть для оформлення указу Президента України.

Зазвичай, офіційна церемонія нагородження лауреатів відбувається 9 березня в день народження Тараса Шевченка. Цього року минає 200 річниця від дня народження Кобзаря. З нагоди, як повідомляла «Телекритика», президент Віктор Янукович обіцяв збільшити розмір премії вдвічі.

«Телекритика»