Новини

Полювання на журналістів

Український журналістський фонд

Жилети із написом «Преса» стали мішенню для силовиків

Професія вимагає від журналістів бути мужніми уже не на словах, а на ділі. Сьогодні і влада, і силовики демонструють бажання знищити професію журналіста в Україні. Про це заявив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко під час засідання медіа-клубу «На власний погляд». Захід проводився Українським журналістським фондом для представників регіональних видань у Національній спілці журналістів України.

Небезпечним прецедентом на сьогодні є те, що жоден правоохоронець, винний у насильстві по відношенню до працівників ЗМІ, не був покараний. При цьому поширилися протиправні дії щодо журналістів в регіонах — тривожні сигнали спілка отримує з Черкас, Запоріжжя, Дніпропетровська та інших міст. Міліція реагує мляво, формально, і результату розслідування немає.

«Це найбільш загрозливий фактор для майбутнього журналістів і журналістики як у Києві, так і в регіонах. Цинічними є заяви чиновників про те, що журналісти не повинні ходити на масові заходи, а довіряти лише якимось офіційним джерелам. Є багато фактів, коли агресія по відношенню до колег є прицільною, коли не спрацьовують жодні засоби ідентифікації. Національна спілка журналістів спільно з партнерськими організаціями видала понад 1200 жилетів «Преса». Але якщо спочатку багато колег хотіли їх отримати, то потім стало зрозуміло, що ці жилети є не захистом, а мішенню», — сказав перший секретар НСЖУ.

Ще однією проблемою, на яку просив звернути увагу С.Томіленко, це експлуатація журналістського статусу та видача посвідчень особам, які використовують ці посвідчення у власних цілях.