Зарубіжні поїздки

“Сонячний Тибет: вітаємо на Даху світу!”

Український журналістський фонд

Пригодницький тур
Непал-Тибет-Китай 28 квітня – 18 травня 2014.

Вперше запрошуємо вас до найбільш ізольованих частин планети, куди нога іноземного туриста вперше ступила тільки 30 років тому. Це справжня паралельна реальність – Непал та Тибет. Останній відомий як Дах Світу, де середня висота становить 4500 метрів над рівнем моря. Чимало релігій визнають цей куточок землі місцем сили, зосередженням космічної енергії, яка живить всю планету. Побувати там мріє більшість! Ці місця вражають навіть тих, кого важко чимось вразити. Голлівудські актори Річард Гір, Гаррісон Форд, Голді Хоун, Джулія Робертс, Стівен Сігал, співаки Стінг і Бьорк не тільки здійснюють багатотижневі подорожі на Тибет, але й фінансово його підтримують.

Для вас це буде не просто “поїздка в гори” заради красивих краєвидів. На Тибеті справді відчувається у повітрі “щось таке”, щось неземне, містичне, що манить людей, які перебувають у пошуку умиротворення і зцілення.

Давня цивілізація, відрізана від решти світу величавими горами. Час від часу доступ туристів до Тибету закривають. Коли європейці потрапляють туди, вони здебільшого переживають шок і потрясіння від зустрічі з такою багатою культурною спадщиною та дивовижним світом, в якому тибетці живуть століттями і який відрізняється від усього, що ви бачили раніше. Тож не втратьте такої можливості здивувати самих себе!

Подорож розпочнеться в Києві, звідки ранішнім рейсом ви вилетите до Непалу. У перші дні ви побачите найбільш відомі буддійські реліквії – “ступи” – дзвіноподібні храмові споруди, всередині яких зберігається реліквія, наприклад, останки святого. Ступа Сваямбунатх – один з найкрасивіших храмових комплексів долини Катманду та світу, який виник 2 тисячі років тому. За переказами, колись на місці цієї ступи було озеро з лотосами, що випромінювали загадкове світло і були посаджені Буддою. Назва храму так і перекладається – “квітка лотоса, що виникла нізвідки”.

Оглянете також найбільшу ступу в світі – Будданатх. Це відоме місце паломництва і медитації ченців. До шпилю ступи Будданатх прив’язані молитовні прапорці, на яких написані мантри. Непальці і тибетці вірять, що вітер, який розвіває прапорці з написаними на них мантрами, доносить їх до Всевишнього. Зовнішній радіус споруди утворений стіною з молитовних барабанів. Вражаюче!

Перебуваючи в Непалі, ви обов’язково здійсните поїздку до головних міст долини, окрім Катманду, – Бхактапура і Патана. Відсутність руху робить прогулянки по Бхактапуру більш приємними, ніж по Катманду. Бруковані вулиці з’єднують ряд храмів, палаців і монументальних площ, а узбіччя обсипані святилищами, колодязями і водними резервуарами. Всюди можна бачити розкладений на землі для просушки рис, пофарбовану пряжу, яка висихає на вітрі, переповнені товарами лавки, дитячі вуличні забави і жінок, які колотять зерно. Бхактапур – це місто ткачів і гончарів, майстрів з різьблення по дереву. Побуваєте на місцевому ринку тканин. Древнє місто Патан відоме майстрами з бронзового лиття. Справжні витвори цих митців – статуетки, крівлі храмів, елементи декору – можна побачити, гуляючи вулицями Патана. Там розташований і храм Махабудда – храм тисяч Будд. Це шедевр непальської архітектури, прихований за стінами міських будівель. Від підлоги і до купола він покритий теракотовими плитками з барельєфом Будди на кожній з них. Храм Махабудда є копією храму в Індії, де Будда досягнув просвітління.

Через кілька днів перебування в Непалі ви поїдете до столиці Тибету – Лхаси, яка розташована приблизно за тисячу кілометрів. Ця подорож займе три дні, оскільки необхідна адаптація до умови високогір’я (зниженої насиченості повітря киснем), будуть декілька перевалів вищі за 5 тисяч метрів. Колись це був небезпечний перевал, “врата пекла”, але за часів сучасності дорогу реконструювали. Втім, вона стала безпечною, але не втратила свого шарму. Подорож пройде по основних духовних центрах Тибету: монастирі високо в горах, фортеці і храми, священні озера і надзвичайні краєвиди дозволять вам забути про всі свої турботи і поринути в атмосферу повсякденного життя древньої цивілізації. Неймовірні відчуття!

По прибуттю до Лхаси (“міста богів”) ви матимете можливість побачити резиденцію Далай-лами (Потала) і знаменитий монастир Джокханг, які є в списку спадщини ЮНЕСКО. Потала – найвищий древній палац у світі (3,8 тисячі метрів над рівнем моря), це перлина Тибету. У XVII столітті його споруджували сім тисяч працівників. Палац займає величезну територію і вражає своєю монументальністю.

Монастир Джоканг (“дім Господа”) – це найбільш священне місце Тибету. Він розташований в центрі міста Лхаси, в кілометрі шляху на схід від палацу Потала. Будівля монастиря чотириповерхова, досить масивна, і на даху її виблискують дві золоті лані і колесо, що зображує дхарму, символи раннього буддизму. Для людини, що здійснює паломництво до святинь буддизму, ці зображення означають, що мета її важкого шляху досягнута. Життя Джоканг аж ніяк не музейне. З ранку тут проходять служби для віруючих, а туристів пускають тільки після обіду. Перш ніж зайти в храм, прочани роблять три релігійних кола навколо нього – три кори. Кора тибетською мовою означає обхід паломником святого місця, який робиться за годинниковою стрілкою, тобто слідом за обертанням Сонця. Під час кори людина робить переосмислення і переоцінку свого життя.

В екскурсійній програмі також відвідання одного з найбільших буддійських монастирів і знаменитого університету школи гелуг тибетського буддизму – Сера. Це невелике “місто”, в якому є вулиці і двори, храми і сади. Побудований монастир на початку XV століття на висоті 3660 метрів. Назва монастиря перекладається як “дика троянда”, бо колись його схил був усіяний кущами шипшини. Сера знаменитий ще й тим, що тут протягом багатьох сотень років проводяться диспути між ченцями, які оспорюють різні філософські доктрини буддизму.

З Лхаси ми піднімемося ще вище: у високогірний Голмуд, через який походить найвища в світі залізниця. Вагони мають спеціальне додаткове постачання кисню, тому що використовуються на надзвичайній висоті.

Після знайомства з Голмутом та його мальовничими околицями, буде переїзд до західного китайського міста Дуньхуан (“місто пісків”). На околиці міста – знамениті піщані дюни Мінша Шань (Гори співочих пісків), висота яких сягає 1715 метрів, причому можна зійти пішки або на верблюді на саму вершину. Дуньхуан також знаменитий своїми печерами-храмами (світова спадщина ЮНЕСКО), в яких знайдено тисячі скульптур і 45 тисяч квадратних метрів наскельних малюнків. Це найстаріші пам’ятки буддизму в Китаї.

На завершення поїздки ви опинитеся у найспекотнішому місті КНР – легендарній оазі Турфан, яка лежить на Великому Шовковому шляху. Це друге “найнижче” місто в світі (154 м нижче рівня моря). Це місто винограду і родзинок, батьківщина кішмішу – тут є ціла вулиця з великою аркою-виноградником довжиною в кілька кілометрів. На дні Турфанської западини знаходиться солене озеро, тут китайці видобувають сіль.

Ви також побуваєте в уйгурському селищі Туйок, де є мавзолей першого місцевого мусульманина. Є уйгурська легенда, як гори навколо Туйок стали вогняного або навіть червоного кольору. Народний герой убив в цих горах дракона, що з’їдав дітей, і кров дракона окропила всі навколишні гори. Туйок – це село, в якому вже багато століть живуть уйгури, зберігаючи самобутню національну архітектуру, уйгурські традиції і звичаї. Туйок – одне з семи священних місць для паломництва мусульман, в цю ж сімку входить знаменита Мекка. Якщо пройти по селу вглиб ущелини, можна натрапити на печери тисячі Будд, які збереглися з ІІІ століття н.е. Туйок настільки мальовниче місце, що сюди з’їжджаються сотні молодих і вже досвідчених художників, щоб зберегти моменти неповторної краси за допомогою полотна, пензля і фарб.

Завершується подорож в місті Урумчі – великому китайському мегаполісі. Ви зможете відвідати Великий базар, ресторани, спа-центри, ознайомитися з містом, піднятися на Червону гору, а потім – повернутися до Києва літаком.

Будь ласка, якнайшвидше повідомте про бажання брати участь у поїздці, щоб можна було викупити квитки за найдешевшою ціною!

Увага! До групи не можуть бути включені особи, які мають проблеми зі здоров’ям (серцево-судинні захворювання, тиск).

Сплануйте свій час!

Виліт з Києва (аеропорт Бориспіль) в Катманду 28 квітня 2014 о 6:00 ранку. Переліт з 1 пересадкою триватиме 13,5 годин.

Приліт з Урумчі до Києва (аеропорт Бориспіль) 19 травня 2014 близько 17:00.

Додаткова інформація та запис у групу за телефонами:
(044) 235-08-51, 097 967-49-92
e-mail: ujf.org@gmail.com