Новини

Українські та словацькі журналісти створять “Комітет захисту свободи українських ЗМІ”

Український журналістський фонд

Закарпатські та словацькі медійники планують організувати “Комітет захисту свободи українських ЗМІ”. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу “Європейського медіа-центру”.

Українських журналістів підтримали представники Пряшівської та Кошицької регіональних організацій Словацького синдикату журналістів. Спільно вони працюють на створенням зазначеного комітету і вже написали резолюцію майбутньої організації.

У документі йдеться про те, що ухвалені “закони 16 січня” де-факто підпорядковують журналістів владним органам під загрозою кримінального переслідування.

“Така державна політика запровадження цензури неминуче призведе до викривлення подання інформаційної картини дійсності ЗМІ на догоду тим органам та посадовим особам, яким закон дає репресивні повноваження. Журналісти змушені будуть робити складний вибір між совістю і професійною етикою та страхом кримінального переслідування з боку влади”, – зазначається у резолюції.

Журналісти вже обрали ініціативну групу, яка займатиметься створенням вказаного комітету. У найближчі тижні вона має провести всі необхідні підготовчі заходи.

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада з порушенням процедури ухвалила,а 17 січня президент Віктор Янукович підписав закон №3879 Колесніченка-Олійника, що обмежує права громадян на мирні зібрання і свободу слова. Зокрема, встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду – на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, зобов’язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє “незаконне” збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім’ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

Також у цей день був прийнятий бюджет і закон “Про внесення змін до Закону України “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”” (№3893), яким звільнила від відповідальності всіх порушників статті 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) ККУ за період із 21 листопада по 26 грудня 2013 року.

21 січня офіційне видання Верховної Ради “Голос України” і урядове видання “Урядовий кур’єр” надрукували закони, прийняті Верховною Радою в цілому 16 січня. Таким чином, 22 січня закони набудуть чинності.

21 січня Володимир Олійник на “Громадському ТБ” послався на “західний” досвід в обґрунтуванні свого з Вадимом Колесніченком закону. Але за висновком Центру дослідження суспільства, посилання на “західний” досвід не відповідають дійсності.

“Телекритика”