Фотогалерея

Київ охоче розкриває свої таємниці

Український журналістський фонд

Щомісяця журналісти з різних областей приїздять до Києва на заходи Українського журналістського фонду. Бувають у столиці регулярно, але… столиці не бачать. Дні проходять у роботі, нема коли й голови підняти.

З думкою про своїх колег, УЖФ вирішив включати у програму перебування журналістів у Києві культурні заходи. Звісно, якщо дозволяє час. І ця ідея виявилася напрочуд вдалою.

Журналісти з різних міст України вже побували в Центрі сучасного мистецтва, де оглянули виставку китайських художників і скульпторів.

А наприкінці жовтня Український журфонд запросив колег до Національного заповідника “Софія Київська”. Досвідчений екскурсовод організувала знайомство з Софійським собором – головним митрополичим храмом Київської Русі-України, де відбувалися церемонії “посадження” князів на київський престол, прийоми іноземних послів, укладалися політичні угоди, велося літописання та було створено першу відому на Русі бібліотеку.

Журналісти побачили давню архітектуру та унікальний за своєю цілісністю комплекс мозаїчного і фрескового живопису ХІ ст., дізналися про присвяту собору. Увагу привернуло величне зображення Богоматері Марії Оранти, золочений дерев’яний іконостас ХVІІІ ст., прикрашений різьбленням мармуровий саркофаг, у якому 1054 р. був похований великий київський князь Ярослав Мудрий. Вражені були навіть ті, хто вже відвідував Софію.

Давній Київ широко розкриває обійми і розкриває свої секрети всім, хто цікавиться історією і культурою столиці. Тому екскурсії до цікавих куточків міста і на знамениті виставки стануть регулярними.