Новини

“Тема ЄС пресі не цікава”

Український журналістський фонд

Депутат Ірина Геращенко закликає журналістів до більшої активності.

“Я є єврооптимістом і вірю, що угода про асоціацію з ЄС буде підписана у листопаді”, – зазначила народний депутат від партії “УДАР”, член парламентського комітету з євроінтеграції Ірина Геращенко під час зустрічі з учасниками засідання Медіа-клубу “На власний погляд”.

“Треба віддати належне: у цьому роздертому політичними суперечками парламенті тема євроінтеграції є консолідуючою. За необхідні для євроінтеграції закони голосують три, чотири і навіть п’ять фракцій Верховної Ради, – продовжила вона. – Але дуже мало ми говоримо про те, що саме принесе ця угода українському суспільству. Дискусії на ток-шоу чи в пресі здебільшого зводяться до того, чи випустять Тимошенко, підпишуть чи не підпишуть угоду у листопаді. Але вкрай важливо розуміти, навіщо ми це підписуємо. Україна бере на себе політичні зобов’язання реформувати судову систему таким чином, щоб можна було сподіватися, що судді будуть виносити об’єктивні рішення, а не рішення з огляду на валізи грошей. Що прокуратура буде займатися дотриманням законності, а не буде репресивним апаратом, полювати за опозицією чи стежити за журналістами. Підвищуються стандарти в сфері екології, харчової промисловості, конкуренція в економіці. Очевидно, що боротьба наших виробників за європейський ринок не буде простою, але саме в ЄС мешкає найбільш заможний покупець. Наші політики мають об’єднатися, щоб допомогти нашим виробникам завоювати нові ринки”.

Народний депутат зазначила, що у парламенті минулого скликання комітет з євроінтеграції належав до найменш престижних: “Бюджети там не ділять, тарифи там не встановлюють, фармакологічні квоти не визначають – що там робити? В комітету працювали тільки євроромантики, 8 осіб. Сьогодні там працюють уже 17 депутатів, представники різних фракцій. І цей комітет тепер переглядає законопроекти на предмет їхньої адаптації чи відповідності до європейських норм. Зокрема, на комітеті ми вже розглянули 550 законопроектів, і на черзі – ще 1700 законопроектів. Можна сказати, що в процесі гармонізації європейського та українського законодавств ми перебуваємо приблизно на середині шляху”.

Відповідаючи на запитання журналістів про труднощі на шляху євроінтеграції, Ірина Геращенко висловила жаль, що 75% українців ніколи не бували за кордоном, і, відповідно, ще більший відсоток співвітчизників ніколи не були в країнах ЄС та не бачили те європейське життя на власні очі. А думкою малообізнаних людей легко маніпулювати. “Ми всі недопрацьовуємо у роз’яснювальній роботі, – переконана Ірина Геращенко. – Але треба бути критичним до себе: журналістам тема ЄС теж не дуже цікава. Багато хто з них навіть не в курсі, скільки країн входить до Євросоюзу”.

Народний депутат закликала представників засобів масової інформації більше заглиблюватися у те, як саме зміниться Україна та життя в ній після підписання угоди з ЄС. Саме ці теми, а не буденні політичні суперечки, мають стати основою для глибокого аналізу.

Також Ірина Геращенко прокоментувала перспективу прийняття закону про роздержавлення ЗМІ. На її думку, цей закон на часі, фракція партії “УДАР” за нього проголосує, але на своїх поправках наполягатиме. З точки зору народного депутата, закон має більше враховувати інтереси трудових колективів.

Також у роботі Медіа-клубу взяв участь Голова Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України Григорій Осовий.

Він розповів про відмінності української системи загальнообов’язкового соціального страхування від діючих систем соціального страхування за кордоном. Після Пенсійного фонду Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має найбільший бюджет – 12 млрд. грн. За рахунок цих коштів не лише оплачуються лікарняні і виплати по пологах. Фонд виконує таку важливу соціальну функцію, як оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей, частково фінансує діяльність ДЮСШ і дитячий відпочинок, здійснює виплати на поховання.

Одним з помітних досягнень роботи фонду – ухвалення Концепції розвитку та діяльності фонду на період до 2023 року.