Новини

Турецька делегація на чолі з заступником Міністра культури і туризму Туреччини зустрілася з українськими журналістами

Український журналістський фонд

У результаті тісної співпраці України і Туреччини в туристичній сфері туристичні потоки в обох напрямках продовжують бити рекорди. Туреччина традиційно посідає перше місце в рейтингу країн, куди подорожують українці, і в 2013 році продовжила зміцнювати лідерські позиції. Про це було повідомлено під час зустрічі турецької делегації з представниками провідних українських видань. Делегацію очолив Озгюр Озаслан, заступник Міністра культури і туризму Туреччини. Також на зустрічі були присутні Аташе з питань культури та інофрмації Посольства Турецької Республіки в Україні Берат Їлдиз і Хакан Їлмаз, глава представництва авіакомпанії “Турецькі Авіалінії” в Україні.

“Я впевнений, що наші країни, які ділять спільну історичну спадщину і знаходяться в одному регіоні, мають великі перспективи у розвитку Чорноморського регіону, – зауважив пан Озгюр Озаслан. – Для збільшення туристичних потоків як між Україною і Туреччиною, так і між країнами Чорного моря, необхідно налагодити нові шляхи сполучення. Круїзний туризм, розвиток інфраструктури Чорноморського регіону, а також реставрація спільних історичних пам’яток є важливими напрямами співпраці між нашими країнами”.

“За перші 8 місяців поточного року Туреччину відвідало 532 тис. українських туристів, що перевищує показники за аналогічний період 2012 року на 19%. Якщо активність українських туристів залишиться на такому ж рівні, то до кінця року ми очікуємо прийняти приблизно 750 тис. ваших співгромадян, – прокоментував Берат Їлдиз. – Більше того, туристичний потік з Туреччини в Україну також збільшується. У 2012 році Україну відвідало 117 тис. турецьких громадян, що на 55% перевищує показники 2011 року, а в поточному році, за прогнозами Офісу з питань культури та інформації Посольства Туреччини, в Україні побуває 150 тис. турецьких туристів”.

У зв’язку із зростанням інтересу турецьких туристів до України кількість рейсів між двома країнами збільшується. Сьогодні з Туреччини в Україну, включно з чартерними рейсами, вилітає приблизно 100 літаків на тиждень.

“Україна є стратегічно важливою країною для “Турецьких Авіаліній”, що підтверджується фактом організації наших авіарейсів з 6 міст в Україні. У 2012 році обсяг пасажиропотоку з України збільшився на 40%, порівняно з 2011-м. А за результатами перших 9 місяців 2013 кількість українців, які користуються послугами нашої авіакомпанії, збільшився приблизно на 35%, порівняно з аналогічним періодом 2012 року, – прокоментував Хакан Їлмаз, голова представництва авіакомпанії “Турецьких Авіаліній” в Україні. – Наша мета полягає в тому, щоб збільшити обсяг перевезення пасажирів у два рази і додати нові пункти відправлення”.