Новини

Медіа-клуб: професійна розмова про майбутнє комунальних видань

Український журналістський фонд

Журналісти обговорюють тему роздержавлення і надають свої пропозиції.

Гостем жовтневого Медіа-клубу “На власний погляду” стала народний депутат, перший заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко. Насамперед, вона представила остаточний проект Закону про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, який буде розглянутий Верховною Радою найближчим часом.

“Зрозуміло, що якась частина ЗМІ не виживе”, – попереджає О.Бондаренко. Зі складу співзасновників ЗМІ вийдуть всі органи влади, а самі редакційні колективи будуть відправлені у вільне плавання. Трудові колективи отримають у своє розпорядження приміщення і майно, або ж право оренди існуючого приміщення протягом 15 років на пільгових умовах. Протягом чотирьох років від підписання закону зберігається право до пенсії держслужбовця у тих, хто уходить на пенсію з комунального або державного ЗМІ. Однак, розраховувати на пільгові субсидії від держави редакціям не доводиться, пояснює народний депутат у відповідь на запитання представників регіональних ЗМІ.

Як з’ясувалося, більшість журналістів із законопроектом обізнані, і навіть подали свої пропозиції та поправки.

Повна тезка народного депутата, прес-менеджер київського представництва Польської туристичної організації Олена Бондаренко також стала гостем цього Медіа-клубу, розповівши про популяризацію туризму до Польщі, а також про принади незнаних куточків цієї країни-сусідки.

Також перед представниками регіональних друкованих ЗМІ виступили Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик і заступник Голови ФПУ Сергій Українець. Темою обговорення стали підготовка до проведення в Україні Всесвітнього дня дій за гідну працю, який відзначається 7 жовтня, та новації трудового законодавства, що зараз активно обговорюється у суспільстві.

У своєму виступі Голова ФПУ підкреслив, що він поважає труд журналістів, робота яких має великий вплив на перебіг процесів, які відбуваються у державі. Він зупинився на актуальних питаннях розвитку національного профспілкового руху. Однією з помітних ознак сьогодення лідер українських профспілок назвав конструктивний розвиток соціального діалогу між профспілками, роботодавцями та представниками владних структур.

“Я є прибічником соціального діалогу, – наголосив Ю.М.Кулик, – ми з нашими соціальними партнерами шукаємо шляхи вирішення таких чутливих проблем як повернення боргів із зарплати. Профспілки борються за підвищення зарплат, за збільшення розміру мінімальної зарплати, ми говоримо, що на сьогодні вона має бути в три рази вище, ніж прожитковий мінімум. Практика довела, що діалог є більш результативним, ніж протестні дії, до яких можна вдаватися лише у крайньому випадку”, – зазначив Юрій Кулик.