Зарубіжні поїздки

Веселі проводи зими: карнавали Німеччини, Бельгії та Голландії

Український журналістський фонд

26 лютого – 5 березня 2014 року.

Дортмунд – Кельн – Бонн – Кобленц – Долина Мозеля – Мальмеди –
Моншау – Аахен – Маастрихт – Дюссельдорф.

Запрошуємо у подорож всіх, хто любить видовищні дійства, народні гуляння та екзотичні карнавальні традиції! Такої насиченої програми в нас ще не було!

У лютому ви залишите холодний, пронизаний вітрами Київ, сядете у новенький літак і полетите до західної Німеччини. Перша ніч – у готелі поблизу Кельна. І вже наступного дня починається..!

Перше свято, на яке ви потрапите, – це карнавал у Кельні та Бонні – “бабин четвер”. Чоловіки нехай обов’язково візьмуть з собою краватки, яких їм не шкода. Тому що “бабин четвер” – це свято матріархату. Воно стартує з того, що об 11 годині 11 хвилин жінки штурмом беруть міську ратушу і оголошують про свою “перемогу”. Тепер жінкам дозволено все! На знак своєї влади німкені зрізують краватки у чоловіків просто на вулиці і прикріплюють собі на одяг як “трофей”. Вони можуть запросити постраждалого незнайомця на пиво, і він не має права відмовити!

У Кельні ви прогуляєтеся по центру, подивитеся на відомий Кельнський собор і поринете в атмосферу життєрадісних карнавальних процесій (по 7 км довжиною!) та святкувань у трактирах зі знаменитим німецьким пивом. Всім керують клоунські Принц і Принцеса! Свято продовжиться у Бонні – колишній столиці Німеччини.

Потім ви переїжджаєте до німецького Кобленца. Слідом за “бабиним четвергом” наступає “сажиста п’ятниця” – день “помсти” чоловіків! Цього дня мужчини зі сміхом “нападають” на перехожих і обмащують їм обличчя сажою, помадами і лаками для волосся. На вулицях – повно народу, а в ресторанах навіть важко знайти вільний столик. Всі святкують!

У Кобленці ви матимете екскурсію по місту, а за бажання – відвідаєте долину річки Мозель, де розташований найшикарніший палац Ельц (був зображений на німецьких купюрах) та містечко виноробів Кохем.

На четвертий день подорожі ви залишаєте Німеччину і переїжджаєте до Бельгії. Містечко Мельмеди відоме не тільки своєю картоплею фрі, але й феєричним карнавалом Труве. Міфічний персонаж Труве у червоній ковдрі та циліндрі отримує від бургомістра ключі від міста, і починаються веселощі! Труве супроводжують багато персонажів –  єгиптянки або циганки, карлики, музиканти та чимало інших героїв народних сказань.

У Бельгії ви також відвідаєте Моншау – прикордонне з Бельгією місто XII століття зі старовинними будинками заможних виробників текстильної продукції, химерними вивісками ресторанчиків, сувенірними крамницями, галереями і водяними млинами.

У Голландії ви насамперед побуваєте в Аахені, колишній резиденції Карла Великого, де він і похований. Архітектура міста охороняється ЮНЕСКО. За бажання ми зможете поїхати на екскурсію в Маастрихт і взяти участь у “сатиричному” карнавалі, під час якого вручається “орден проти звірячої серйозності”. Вінцем карнавалу в Аахені є кількагодинна хода у “тюльпанову неділю”: здається, що енергія веселощів вже не вміщається в стінах і вихлюпується на вулицю. Практично всі без винятку жителі – від немовлят до літніх людей на візках – вбираються, гримуються, оснащуються різними карнавальними причандаллям і виходять на вулиці міста. А в Маастріхті на вулицях грають музики, все місто у символічних жовтих, червоних та зелених кольорах, а по центральних шляхах рухаються прикрашені платформи – Великий парад наступає!

“Рожевий понеділок” ви знову зустрінете в Кельні. Це головний карнавальний день, за яким стежать мільйони глядачів по всьому світу! В карнавальній ході беруть участь ковбої, мушкетери, казкові чудовиська, а також актори, які грають політичних діячів! Це не просто хаотичний парад, а добре зрежисоване свято для місцевих глядачів і туристів, яких під час ходи обсипають солодощами і квітами.

І на завершення – “жирний вівторок”. Весна прийшла! На вас чекає екскурсія по Дюссельдорфу, а у вільний час побалуйте себе смакотами німецької кухні. Можна їсти все! Але – тільки до наступного дня, середи, коли починається піст. Тож, не стримуйте себе і обов’язково спробуйте знамениті дюссельдорфські сосиски, свинячу рульку та єгерський шніцель.

В останній день пропонуємо вам додаткову екскурсію в Мюнстер – туристичну Мекку Німеччини. Саме тут, у Старій ратуші був підписаний Вестфальський мир. Старовинні вулички Мюнстера, його готичні храми налаштують вас на філософську хвилю і залишать незабутні враження. Не забудьте фотоапарат!

Додаткова інформація та запис у групу за телефонами:
(044) 278-01-23,  (044) 279-00-63
e-mail: ujf.org@gmail.com