Новини

Гуртуймося, бо поодинці важко

Український журналістський фонд

Гості вересневого засідання Медіа-клубу розповіли, як консолідовано можна захистити інтереси кожного

Віра Черемних, головний редактор видання “Журналіст України”, розповіла свіжу історію про те, як вдалося захистити газету “Решетилівський вісник” від нападок фіскальних органів. Довелося нагадати, що в журналі неодноразово друкувалися юридичні консультації на цю тему та повідомлення про меморандум між Національною спілкою журналістів України і фінансовою інспекцією. Надіслали в редакцію статті, допомогли розібратися – і напружена ситуація розв’язалася. “Було приємно почути про цей результат від редактора”, – зазначила В.Черемних.

Потреба у профільному виданні, яке б висвітлювало актуальні для редакцій теми, є надзвичайно високою. Журналісти хочуть обмінюватися думками, журнал навіть не в змозі надрукувати статті всіх дописувачів. На сторінках “Журналісту України” обговорюються як глобальні перспективи медіа, свободи слова, так і сучасні тенденції в оформленні видань або поєднання друкованих та інтернет-ресурсів.

Якщо говорити загалом, то, на думку Віри Черемних, “медіа-бузнесу в Україні як такого не існує”. Найчастіше хтось дотує видання – або бюджет, або олігархи. За кордоном інша ситуація, але й там прибутковість ЗМІ падає. І вже є прецеденти, коли бізнесмени купують видання, не розраховуючи на швидке повернення інвестицій. І навіть висловлюється думка, що медіа незабаром стануть статусною річчю або методом впливу, посилення “політичної ваги”. Або навіть об’єктом благодійних проектів – бізнесмени стануть підтримувати медіа як благодійні проекти, які роблять наш світ кращим.

Про актуальні та важливі питання соціально-економічного захисту найманих працівників учасників Медіа-клубу “На власний погляд” проінформував в.о. Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Зупинившись на основних проблемах соціально-економічернр захисту працівників повідомив В.о. Голови ФПУ Сергій Кондрюк повідомив, по-перше, що віртуальне визначення прожиткового мінімуму, не відповідає ні закону, ні потребам сучасної людини. “Ми сподіваємось, що Верховна Рада в 2014 році вперше в історії України визначить прожитковий мінімум у такому розмірі, який відповідатиме діючому закону і закладе передумови формування прожиткового мінімуму на 2015-2016 роки не як мінімум для виживання людини, а такий, що забезпечує розширене відтворення робочої сили і так звану інвестиційну складову, – наголосив він. – Адже парадоксом українських економіки і суспільства є те, що чверть працюючих у країні є людьми бідними. А тих, хто має дітей, бідними є третина працюючих”.

Друге питання, яке постійно знаходиться у полі зору ФПУ, це зупинення дискримінації в оплаті працівників бюджетної сфери. “Ми ставимо за мету, щоб до 1 вересня наступного року питання досягнення базового тарифу Єдиної тарифної сітки мінімальної зарплати було вирішено чи принаймні розрив між ними був максимально скорочено”, – пояснив Сергій Кондрюк.

Третя проблема – це проблема заробітної плати працівників органів державного управління і місцевого самоврядування. Федерація профспілок України разом з Профспілкою працівників держустанов активно і жорстко проводять лінію на те, що не може бути наступних перенесень підвищення зарплати цим працівникам. “Ми сподіваємось, що Дердбюджет на 2014 рік дасть конкретну відповідь на це питання та надасть поетапний графік виконання Закону про державну службу”, – зазначив В.о. Голови ФПУ.

Найвищою несправедливістю в Україні В.о. Голови ФПУ назвав те, що працююча людина не спроможна заробити не те що на утримання сім’ї, а навіть на свої власні потреби. Тому проблему заробітної плати профспілки виносять на перший план.