Новини

Відсутність роботи і житла гальмує народжуваність

Український журналістський фонд

Гості Медіа-клубу про те, як підтримати молодь.

Останнє літнє засідання Медіа-клубу “На власний погляд” було присвячено гарячій темі – перспективам української молоді та її проблемам.

Заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий наголосив на тому, що молодь залишається найуразливішою верствою суспільства на ринку праці. Це призводить до зниження рівня життя, зростання тіньової зайнятості, погіршення криміногенної ситуації, сприяння зовнішнім трудовим міграціям, втрати мотивації до праці. Українська еміграція молодшає і стає більш інтелектуальною.

Ще однією проблемою є забезпечення молодих сімей власним житлом. За даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, на невирішеність житлової проблеми, як причину відкладання народження дитини, в Україні вказали 50,2% респондентів.

Федерація профспілок, як підкреслив Є. Драп’ятий, багато уваги приділяє саме цьому питанню. “Для розуміння позиції молоді чимало дали нам, працівникам ФПУ, ті пропозиції молодих представників профспілок, які були у центрі уваги під час проведення кущових семінарів “Молодіжна зайнятість в Україні: проблеми, причини та шляхи їх подолання”, які відбулись влітку у Дніпропетровську, Луцьку, Чернігові, – сказав Є. Драп’ятий. – Федерація профспілок вважає, що дуже важливо вислухати молодих профспілкових лідерів, саму молодь з питань, що її турбують, зокрема щодо молодіжної зайнятості, та спільно напрацювати пропозиції і шляхи подолання цих проблем”.

Про підтримку молоді розповіла під час зустрічі з журналістами регіональних ЗМІ і Міністр соціальної політики України Наталія Королевська. Вона наголосила, що в 2013 році вдосконалено законодавство з підтримки майбутніх мам, захищені їхні права на роботу. Зокрема , посилено відповідальність роботодавця (аж до кримінальної) за звільнення вагітних або зниження їх зарплат. Відпустка по догляду за дитиною до 3 років тепер буде включатися до трудового стажу жінки. Більше того , зараз обговорюється ініціатива, щоб під час декретної відпустки мами могли, при бажанні, пройти перекваліфікацію , отримати нову професію. Держава могла б надавати їм ваучер на навчання вартістю 11600 гривень. Ще одна ініціатива Н.Королевської: якщо після виходу з декретної відпустки жінка не може знайти роботу протягом 6 місяців , то міністерство пропонує простимулювати роботодавців у вигляді оплати мінімальної зарплати для цієї працівниці протягом року.

“Ми розробили цілий ряд пропозицій щодо підвищення зайнятості населення, – продовжує міністр Наталія Королевська. – Зокрема, запропоновані для затвердження програми з підтримки підприємництва – по видачі коштів на відкриття своєї справи, на покриття відсотків за кредитами”.

Також міністерство розробляє програму “Гарантована робота”, щоб випускники вузів ( які були рекомендовані службою зайнятості для отримання вищої освіти) мали б гарантоване перше робоче місце і підтримку держави.