Дайджест

В Одесі закрили одну з найстаріших газет України

Український журналістський фонд

В Одесі припинила вихід незалежна газета “Юг” – одне з найстаріших видань України, якому нещодавно виповнилося 75 років.

Про це УНІАН повідомили співробітники редакції.

За їх словами, це пов’язано, насамперед, з фінансовими труднощами. “Нам сказали, що на випуск газети немає грошей. Не кажучи вже про виплати заробітної плати, яка давно стала мізерною”, – розповіли співробітники.

Вони стверджують, що редакцію знищували планомірно, протягом останніх декількох років, за її опозиційні (до нинішньої місцевої влади) настрої.

Зокрема, “Юг” у 2011 році був змушений звернутися до Господарського суду Одеської області з вимогою – зобов’язати комунальне підприємство Одеської обласної ради “Видавництво “Чорномор’я” не перешкоджати в користуванні редакційними приміщеннями.

“Редакція також просила зобов’язати “Чорномор’я” виконувати рішення названого суду, що набуло чинності 23 березня 2008 року, про те, що приміщення, які займає газета, їй і належать. Ще з тих пір, коли в часи СРСР ми були друкованим органом обкому і міськкому Комуністичної партії України. Видавничий корпус в середині 1970-х побудований на кошти партійної каси”, – розповіли співробітники.

За їх словами, останні кілька років в приміщеннях редакції спеціально відключали опалення в осінньо-зимовий період – люди працювали у верхньому одязі. Крім того, як стверджують журналісти, реалізація газети через кіоски стала практично неможливою – тираж газети там “ховали під прилавок за вказівкою згори”.

Як пояснили в редакції, газети виживала до кінця липня 2013 року. У номері від 27 липня з’явилося повідомлення про те, що редакція пішла з 1 серпня на двотижневі канікули. Однак вихід так і не відновився, а в середині серпня редактор газети заявила співробітникам, що грошей немає і всі повинні звільнитися.

Як повідомляв УНІАН, у лютому 2012 року редактори одеських ЗМІ Сергій Братчук (телеканал “Нова Одеса”), Іван Мельник (газета “Чорноморські новини”), Ігор Столяров (інтернет-газета “Погляд з Одеси”) та Ольга Кологрева (газета “Юг”) заявили про факти утиску свободи слова в регіоні. Про це йшлося у спільній заяві редакторів. Документ був поширений серед іноземних дипломатів, столичних журналістів та інших учасників святкового зібрання в Одесі, присвяченого річниці незалежності Республіки Естонія.

У заяві, зокрема, зазначалося, що “знищується різними способами незалежна облгазета “Юг”.

Довідка. Газета “Юг” заснована в січні 1938 року (раніше – “Більшовицький прапор”, потім “Прапор комунізму”, “Юг” – з початку 1990-х).

По матеріалам УНІАН