Новини

Про смачну і здорову їжу

Український журналістський фонд

Медіа-клуб розширює тематику дискусій

Гостем Медіа-клубу “На власний погляд”, який відбувся в Києві 8 серпня, стала лікар-дієтолог, віце-президент Асоціації дієтологів України, засновниця Центру здорового харчування “100 років”, авторка багатьох статей на тему правильного харчування Оксана Скиталінська. Її поради ґрунтуються на тому, що більшість захворювань людини пов’язані з неправильним способом життя: нездоровим харчування, шкідливими звичками та відсутністю фізичної активності. І якщо до 50 років ми використовуємо той “запас здоров’я”, яким наділила нас природа, то після 50 років кожен “отримує” тільки те, що напрацював сам. Чим здоровіший спосіб життя ви вели, тим менше у вас хронічних хвороб.

Оксана Скиталінська дала чимало порад, які не передбачають дорогих продуктів чи жорстких дієт. Вранці випивайте склянку теплої води з лимоном, щоб не утворювалося каміння у жовчному міхурі. Вживайте в їжу яйця. Якщо м’ясо, то краще варене. Якщо смажити – то на оливковій олії та смальці, які витримують високі температури і не перетворюються у шкідливі трансжири. Натуральна кава – реабілітована дієтологами, пийте на здоров’я. І якщо ви сидите на дієті, то не відмовляйтеся від білків, адже саме перетравлення білків (а не вуглеводів) найбільше стимулює обмін речовин в організмі.
Зустріч з дієтологом викликала величезний інтерес у журналістів регіональних ЗМІ, які підтримали розширення тематики засідань Медіа-клубу.

Втім, у роботі Медіа-клубу традиційно взяли участь і експерти, які виступали на політичні та соціально-економічні теми.

Доктор філософських наук, директор Інституту міжнародної інтеграції Володимир Шевченко представив Міжнародний громадський рух “Океан” (розшифровується як “Відкрита конфедерація європейських й азіатських народів”).

“ОКЕАН” має намір зробити Україну одним із центрів створення в найближчі 10-15 років єдиного інтеграційного утворення на просторі Євразії, куди б увійшли всі пострадянські республіки і всі європейські країни.

“Україна може отримати стабільне благополуччя тільки опинившись в географічному центрі цього величезного об’єднання Євросоюзу і країн СНД”, – підкреслює В.Шевченко.
“Ми повинні показати, що ми не зона конфронтації на кордоні між геополітичними центрами, а місток для співпраці”, – переконаний Володимир Шевченко.

Про актуальні питання діяльності Федерації профспілок України з соціально-економічного захисту людини праці, сприяння досягненню соціальної справедливості в різних сферах суспільного життя розповів Голова ФПУ Юрій Кулик. Основне питання, яке турбує профспілки, зазначив Юрій Кулик, це розмір заробітної плати в Україні та заборгованість із її виплати. “Зараз мінімальна заробітна плата становить 1147 грн., а у держслужбовців набагато менше, – сказав він. – Якщо середня зарплата по країні зараз 3200 грн., то держслужбовці, які працюють, наприклад, у райдержадміністраціях, отримують по 1100 – 1200 грн. Це – неприпустимо. Федерація профспілок України вже підготувала та передала до Уряду свої пропозиції щодо подальшого підвищення зарплати працівників, як бюджетної, так і виробничої сфери, оскільки її рівень не відповідає реаліям сьогодення і не достатній для забезпечення гідного життя працівників та членів їх сімей”.