Новини

У суспільстві існує серйозний запит на “несистемних” політиків

Український журналістський фонд

Не виключена їхня поява до президентських виборів 2015 року

У суспільстві є великий запит на політиків нового типу, які не пов’язані з будь-яким табором із минулого – ані з владою, ані з опозицією, що давно вже стали системними гравцями, хоча і протистоять один одному. Можливо, такі “нові політики” могли би вирости із активної громадських діячів. Приходу принципово і якісно інших політичних гравців не можна виключати у найближчому майбутньому.

Таку думку висловив під час липневого засідання Медіа-клубу “На власний погляд” політолог, викладач кафедри політичних наук Київського національного університету ім. Т.Шевченка Петро Олещук.

Він також спробував зробити деякі політичні прогнози, назвавши це, щоправда, невдячною справою. Петро Олещук звернув увагу, що актуалізація фашистсько-антифашистської тематики свідчить про кризу легітимності нинішньої влади. Якщо дискусія переводиться у площину “ми не вміємо нічого робити, але ми не фашисти і це наше головне достоїнство” – це вже серйозна проблема. І планується, що таким чином буде побудована політична дискусія аж до 2015 року.

Проблема влади на майбутніх президентських виборах – це мобілізація виборців, щоб бодай кого привести на дільниці для голосування, переконаний політолог. У виборців серйозна апатія, розчарування в політиках. “Антифашистська” риторика – це одна з мобілізаційних технологій. Враховуючи, що перші спроби розкрутити тему фашизму виявилися малоефективними, можна передбачати, що градус неадеквату буде посилюватися, і ми станемо свідками дуже брудної та істеричної кампанії.

Гостем Медіа-клубу “На власний погляд” став також заступник Голови Федерації професійних спілок України Євген Драп’ятий, який зазначив, що у профспілок літо – це “гаряча пора”. Зокрема, триває сезон оздоровлення та відпочинку дітей. Так, профспілками було проведено велику організаційну роботу з підготовки дитячих оздоровчих закладів до сезону.

Заступник Голови ФПУ закцентував увагу на молодіжній політиці, яку проводить ФПУ. Як зазначив Євген Драп’ятий, “наразі надзвичайно складною є проблема забезпечення молоді житлом, адже державні кошти майже не виділяються, а молодь через низькі особисті доходи здебільшого не має змоги його придбати”. Тому наразі дуже актуальним є проведення круглого столу “Забезпечення молоді житлом – реалії та умови реалізації”, за результатами якого молоді лідери підпишуть і направлять звернення до Кабінету Міністрів України та органів державної влади з вимогами: забезпечення належного фінансування програм та передбачення на них необхідних коштів під час розробки проекту Державного бюджету України на 2014 рік, а також створення реалістичних умов участі у програмах забезпечення житлом, за яких молодь має можливість отримати житло на прийнятних для неї умовах.

На завершення Євген Драп’ятий поінформував журналістів про інформаційний блок діяльності ФПУ. Так, нещодавно було затверджено “Концепцію інформаційної діяльності Федерації профспілок України”, щомісяця виходить Інформаційний вісник, у якому висвітлюється поточна діяльність ФПУ та її членських організацій. У Бібліотечці голови профспілкового комітету, яка користується великим попитом серед профспілкового активу, надається практична, методична та інформаційна допомога з конкретних питань.