Фотогалерея

«Край незвіданих скарбів»

Український журналістський фонд

У травні відбувся прес-тур в одну з найкрасивіших областей України – Тернопільську. На цій території міститься близько 30% всіх історичних замкових споруд України і журналісти з провідних регіональних видань мали змогу побачити найвідоміші з них. Недаремно цю область можна назвати краєм незвіданих скарбів.

Група відвідала Почаїв та його Лавру із чудотворною іконою Божої Матері та ще однією святинею – слідом стопи Пресвятої Богородиці. Також журналісти побували в Кременці, перша писемна згадка про це місто датується аж 1227 роком. Саме тоді Данило Галицький вщент розгромив військо угорського короля Андрея. Кременецький замок упродовж століть був відомий як неприступна для ворогів твердиня. Велика роль Кременця і як великого освітнього центру, який отримав назву “Волинські Афіни”.

Велике враження справив і Збараж з своїм замком, а також місто Бережани, яке теж може похвалитися прекрасними замковими спорудами.

Звичайно, без Тернополя наша поїздка була б неповною, адже тут є один із кращих зразків подільської архітектурної школи XVII століття – Церква Різдва Христова. Ще одним обов’язковим для відвідування місцем є величний Домініканський костел, побудований у 1749-1779 роки. Це одна з найкрасивіших подібних споруд в Україні, виконана в стилі бароко.