Новини

Соціальні теми з погляду уряду, парламенту і профспілок

Український журналістський фонд

Квітневе засідання Медіа-клубу “На власний погляд”
пройшло під гаслами підвищення пенсій та зарплат.

Пенсійна реформа та наближення 9 травня стали головними темами зустрічі 4 квітня із першим секретарем ЦК КПУ, лідером фракції Компартії у Верховній Раді Петром Симоненком.

Говорячи про діяльність Верховної Ради, Петро Симоненко зазначив, що “буржуазні партії не збираються виконувати свої передвиборчі обіцянки”. Якщо під час передвиборної кампанії опозиційні сили на перше місце висували вимоги скасування пенсійної та медичної реформ, то на початку роботи парламенту головна увага приділялася зовсім іншим темам.

Комуністи вважають, що починати треба з найважливіших соціальних питань, насамперед – пенсійного. Саме тому фракція КПУ відмовилася брати участь у будь-яких голосуваннях до того моменту, поки до порядку денного не буде внесено першочергове питання про скасування пенсійної реформи. І комуністи цього домоглися.

Щодо провалу недавнього голосування по пенсійній реформі, то Петро Симоненко повністю поклав провину на опозицію. Цим законопроектом Компартія пропонувала встановити пенсійний вік 60 років для чоловіків і 55 – для жінок за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Про позицію Федерації профспілок України щодо підвищення оплати праці у бюджетній сфері розповів заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Він зазначив, що переважна більшість порушень прав працівників обумовлена щорічним обмеженням обсягів бюджетного фінансування на забезпечення гарантій, встановлених законодавством України. Серед головних причин такого стану речей – ігнорування елементарних принципів соціальної справедливості з боку окремих органів державної влади. Саме встановлення соціальної справедливості у системі оплати праці – один з основних пріоритетів діяльності ФПУ, підкреслив він.

Зустріч журналістів регіональних ЗМІ з Міністром соціальної політики України Наталією Королевською була приурочена до 100 днів Уряду. На засідання Медіа-клубу “На власний погляд” міністр прийшла з інформаційним буклетом і … подарунками – оригінальними листівками ручної роботи в стилі квіллінг (з візерунками з паперових смужок), які отримали всі учасники. Наталія Королевська прокоментувала: “Подивіться на ці прекрасні листівки! Вони зроблені дітьми з обмеженими фізичними можливостями. І, якби ви про це не дізналися від мене, то за якістю листівок ніколи б не здогадалися, що це так. Що я хочу цим сказати? Люди з обмеженими можливостями можуть справлятися з багатьма завданнями не гірше звичайних працівників. І я закликала наших співробітників (а в системі працює понад 100 тисяч осіб), щоб вони надали максимальні можливості робочих місць для інвалідів. Буквально недавно я заходила у Центр зайнятості, де відвідувачів зустрічає на реєстрації симпатична дівчина. Нічого проти неї не маю, але таку роботу цілком могла би виконувати людина з обмеженими фізичними можливостями, інвалід на візку, і в цьому випадку до Центру зайнятості було б навіть більше довіри”.

Наталія Королевська також додала, що вона ініціювала аудит всіх соціальних установ на предмет доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями.

“Коли я прийняла рішення стати міністром соціальної політики, я не відчувала ілюзій, – розповідає Н.Королевська. – Чудово розуміла, що це не проста робота, буде багато викликів і проблем. Але за 100 днів я побачила цих проблем більше, ніж за все своє життя”.

З огляду на це, міністр визначила три пріоритетні напрямки: погашення заборгованості із виплати зарплат, пенсійна реформа та “осучаснення” пенсій та підтримка вразливих категорій населення.

Депутат від Партії регіонів Нестор Шуфрич завітав на зустріч з учасниками Медіа-клубу “На власний погляд” саме в той день, коли парламентська більшість провела засідання не в сесійній залі, а на вулиці Банковій, де розміщуються комітети Верховної Ради. Тож, журналісти регіональних ЗМІ  з перших вуст отримали коментарі щодо “події дня”.

Депутат Партії регіонів переконаний, що для опозиції ці події стали повною несподіванкою. “Я відчуваю навіть певну розгубленість в їхніх заявах, вони не знали, що робити. І, зрештою, запросили О.Рибака повернутися до Верховної Ради! – стверджує Нестор Шуфрич. – Ми, безумовно, готові до співпраці, але ми хочемо, щоб поважалося право  народних депутатів працювати. А диктат і примус у Верховній Раді ми не дозволимо”.