Новини

Про мости дружби, плюси й мінуси реформ та новий Трудовий кодекс

Український журналістський фонд

Про це говорили гості Медіа-клубу “На власний погляд”.

Верховна Рада України має повернутися до розгляду законопроекту нового Трудового кодексу, оскільки нині чинні норми законодавства ще радянських часів. Про це заявив під час засідання Медіа-клубу “На власний погляд”  народний депутат України, перший заступник голови комітету парламенту із питань соціальної політики і праці Ярослав Сухий. “Приватна власність на засоби виробництва, банкрутство, заборгованість по зарплаті, моральна шкода – цих понять у радянському Кодексі законів про працю не було, вони з’явилися пізніше”, – пояснив депутат.

Крім того, на думку парламентарія, потрібно прийняти закон про обов’язкове загальнодержавне медичне страхування. “Я вніс закон про медичне страхування, щоб зупинити медичну реформу. Це квазіреформа, немає поліпшення. Якщо це лише оптимізація, щоб зменшити видатки, коли ми й так витрачаємо на медицину лише 1,8 відсотка бюджету, – як ми людей лікуватимемо?” – привернув увагу до проблеми перший заступник голови комітету. Ярослав Сухий також порушив питання підвищення продуктивності праці в Україні, захисту національного товаровиробника, пенсійної реформи.

Про стратегію молодіжної політики в роботі профспілок, про реалізацію права кожного громадянина на безкоштовне отримання земельної ділянки для індивідуальної житлової забудови, дачі чи гаража говорив заступник голови Федерації профспілок України Євген Дроп’ятий.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Туркменістан в Україні Нурберди Аманмурадов під час спілкування з журналістами регіональних ЗМІ відзначив пожвавлення українсько-туркменських стосунків за всіма напрямками – від візитів керівників двох держав до культурних обмінів. Товарообіг між двома країнами зростає, починаючи з 2009 року, і за підсумками минулого року становив понад 1 мільярд доларів. У Туркменістані сьогодні реалізує проекти 31 українська компанія, в тому числі – зі спорудження мостів, трубопроводів тощо. А в українських вузах здобувають вищу освіту близько 13 тисяч туркменських студентів – це п’ята частина від загальної кількості іноземних студентів.

Дипломат розповів про туристичні можливості  країни: наприклад, останнім часом активно розвивається узбережжя Каспійського моря, де споруджені готелі високого рівня, а влітку запланований тиждень культури. Цікавим для гостей буде і конкурс краси ахалтекинських коней – породи, яка становить національну гордість народу. Перешкодою у двосторонніх контактах є хіба що слабке повітряне сполучення між двома країнами: досі відсутні регулярні рейси із Києва до Ашхабада. Переговори про налагодження таких рейсів тривають, а тим часом у країні розпочате спорудження найсучаснішого в Середній Азії аеропорту.