Новини

На порядку денному – відносини з ЄС та медична реформа

Український журналістський фонд

Учасники медіа-клубу обговорили актуальні питання політичного життя

Сутність медичної реформи зводиться до наступних позицій. Перше – це різке скорочення фінансування даної галузі. Друге – це так звана “оптимізація”, тобто закриття медичних установ. Третє – різке зниження рівня медичної допомоги при переході від фахівців-лікарів до так званих сімейних лікарів. Так вважає лідер фракції комуністів у парламенті Петро Симоненко. На зустрічі з журналістами регіональних ЗМІ він розповів про позицію КПУ щодо охорони здоров’я.

Експеримент показав, що, всупереч обіцянкам влади, медицина стала менш доступною. “Реформатори” пропонували нам перейняти європейський досвід – створити спеціалізовані лікарні, які повинні розміщуватися в радіусі більше 100 км. Забувши при цьому, що у нас не європейські дороги, у нас немає транспортної інфраструктури, а у людей часто немає коштів дістатися до лікарні, що розташована за десятки кілометрів від дому. “У результаті по всій Україні – стихійні бунти населення, яке лишилися елементарної медичної допомоги”, – заявив лідер КПУ.

Про недавній саміт Україна-ЄС розповів учасникам Медіа-клубу “На власний погляд” народний депутат Олег Зарубінський. Він зауважив, що для України важливо укріплювати стосунки з Європейським Союзом. Але це не значить, що ЄС важливіший для України, ніж сама Україна – для ЄС. Це неправда. Ніхто в міжнародній політиці благодійництвом не займається. Черчилль свого часу сказав, що у міжнародній політиці відносини існують не для того, щоб виконувати пристойності, а для того, що домагатися переваг. І потужні країни намагаються цього добиватися. Євросоюз не з альтруїстичних, а суто з прагматичних причин допомагає Україні. Таких причин три. Перша – Україна є неосвоєним ринком, з нижчою конкуренцією, ніж в ЄС. А ринки для європейських товарів дуже потрібні. Потім, вони добре пам’ятають 2009 рік, енергетичну кризу через стосунки України та Росії. Тому для них важливо, щоб Україна залишалася передбачуваним і стабільним транзитером енергоносіїв. Поки левова частка енергоносіїв іде в ЄС через Україну. Крім того, ЄС дуже боїться нелегальної міграції. Україна має величезний кордон з Євросоюзом, і вони хочуть, щоб Україна не була транзитером нелегальної міграції.

Також гостем Медіа-клубу став Вадим Балицький, директор з розвитку Центру методичної та консалтингової допомоги “Видавець& Редактор”, який розповів про вектори руху світової преси.

Про соціальні фонди та їхню роль журналісти говорили із заступником Голови Федерації профспілок України Григорієм Осовим.