Зарубіжні поїздки

Іспанські карнавали: скажи зимі “До побачення!”

Український журналістський фонд

Барселона-Валенсія-Ситжес-Монсеррат-Фигейрас-Жирона.
3-10 лютого 2013.

Вас змучили похмурі зимові дні, затори на дорогах, холод і нечищені вулиці? Ви можете вмить покращити собі настрій! Ми запрошуємо вас на свято на південь Європи! Пориньте у вирій барвистих карнавалів, під час яких зі сміхом проводжають люту зиму (хоч, будемо щирими, в Іспанії вона не така вже й люта).

Карнавали по всій Іспанії щороку проходять у лютому. Ця традиція бере свій початок з глибокої давнини. Кожен вибирає собі наряд на свій смак і перетворюється на персонажа улюблених казок. Іспанці надають великого значення своїм карнавальним костюмам, прагнучи зробити їх оригінальними і нарядними. Вулиці іспанських міст рясніють чудернацьки одягненими людьми.

Карнавали – це останні дні перед постом, коли можна влаштувати “свято шлунку”, тому наїдки будуть вишуканими, а вино – смачним! Іспанці – ревні католики, і дотримуються посту. Але не без жартів ставляться до своїх традицій. Під час карнавалу відбувається так зване “поховання сардини”. Такий ритуал ви зможете побачити тільки там!

Під час “поховання сардини” організується жартівлива хода, яка карикатурно зображає “похоронну процесію”, де головний персонаж – величезне опудало сардини. Після того, як сардина і супроводжуючі її люди пройшли по всьому місту, проводиться урочисте спалення опудала на центральній площі міста або біля моря. Тепер ви до посту готові!

Ще однією традицією є визначення Королеви Карнавалу. Кожна претендентка на це звання виходить у вбранні, що важать 150 – 200 кілограмів і складається з шовку, пір’я, золотих прикрас. На створення вбрання уходить не менше 8 місяців, хоч на сцені дівчина перебуває лише 4 хвилини.

Завдяки карнавалам ви зможете відвідати найчарівніші міста Іспанії. Валенсія здивує вас поєднанням старовинних фортець і площ із модерністськими районами. Архітектори приїздять у Валенсію набиратися досвіду – настільки незвичним є це місто. І ще Валенсія – батьківщина відомої страви – паельї, яку ви неодмінно скуштуєте!

Барселона – це знаменитий курорт на Середземноморському морі, архітектура якого відрізняється від того, що ви звикли бачити в Європі. Споруди Гауді, музей Сальвадоро Далі,  фонтан із музикою і світловими ефектами, парк Гуель з чудернацькими скульптурами не залишать вас байдужими! Крім того, запланований час на шоппінг, адже Барселона – це столиця європейського шоппінгу, і ви потрапляєте на великі розпродажі!

Також буде можливість відвідати знаменитий монастир Монсеррат, де співає чудовий хор хлопчиків, артистичну столицю неформальних рухів Ситжес, місто Фігерас, де народився Далі, та мальйовничу Жирону із її вулицями-каналами. Іспанія назавжди оселиться у вашому серці!

Виліт із Києва (аеропорт Жуляни) до Валенсії 03.02.2013 о 12:30.
Приліт з Жерони до Києва (аеропорт Жуляни) 10.02.2013 о 21:10.

Додаткова інформація та запис у групу за телефонами:
(044) 278-01-23,  (044) 279-00-63, 097 967-49-92
e-mail: ujf.org@gmail.com