Новини

“Хороший журналіст не ставить комплементарних запитань”

Український журналістський фонд

Чергове засідання Медіа-клубу відбулося у незвичному форматі

Учасники Медіа-клубу “На власний погляд” зібралися 18 жовтня у Національній спілці журналістів, щоб зустрітися з політиками та колегами, а потім відвідати офіційний Прес-центр Партії регіонів, який відкрився днями у готелі “Інтерконтиненталь”.

Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Смітюх розповів про законодавчий процес створення ринку землі. Протягом 10 років в Україні стоїть питання: бути чи не бути продажу землі? “Я завжди виступав за ринок, але обмежений”, – наголошує Г.Смітюх. Законодавство у земельній сфері має створити конкурентне середовище, забезпечити громадян робочими місцями та не обезземелити їх.

Про нову Федерацію роботодавців медійної галузі розповіла журналістам її голова – Ганна Безлюдна. “Федерація опікуватиметься соціально-економічними питаннями діяльності медійних компаній. Нашу роботу буде спрямовано на поліпшення фінансового становища компаній галузі. Для нас однаковою мірою важливо, щоб розвивались як телеканали, так і радіостанції, видавництва, інтернет-ЗМІ, рекламні агентства”, – зазначила Г. Безлюдна.

До президії Федерації медійної галузі також увійшли президент Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф, президент Українського медіа холдингу Борис Ложкін, генеральний директор комунікаційного холдингу Atlantic Group Сергій Старицький та засновник інтернет-проекту “Прочерк” Сергій Томіленко.

Голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко розповів представникам регіональних ЗМІ про останні проекти НСЖУ. Буквально днями делегація спілки повернулася з Польщі, де взяла участь у конференції в Варшаві “ЗМІ в Україні: проблеми і можливості”. Там обговорювалися теми, пов’язані зі структурою українського медіа-ринку, корупцією і цензурою в ЗМІ, висвітлення виборчих перегонів.

Продовження засідання Медіа-клубу відбулося у незвичному місці – новому і сучасно обладнаному Прес-центрі Партії регіонів у готелі “Інтерконтиненталь”. Керівник Прес-центру Ганна Герман провела імпровізовану прес-конференцію, під час якої відповіла на гострі питання наших журналістів. “Я не люблю комплементарних запитань, і думаю, що хороші журналісти їх не ставлять”, – переконана Ганна Герман.

“Це наш перший прес-центр під час цієї виборчої кампанії. Цим ми показуємо, що ми відкриті, і для нас немає запитань, на які б ми уникали давати відповідь. Наша партія завжди відстоювала принципи свободи преси”, – наголосила керівник офіційного прес-центру ПР.

Також вона зауважила, що вже готовий проект закону про громадське телебачення. “Ви знаєте, як довго ми працювали над ним. Президент відразу після інавгурації подав ідею про створення цього проекту – для того, щоб відійти від радянських схем, коли телебачення належало владі”, – нагадала Ганна Герман.

За її словами, над розробкою даного законопроекту працювала Громадська рада. Участь у роботі брали й експерти з ЄС. “І, нарешті, ми дійшли згоди. Законопроект буде подано до парламенту. Я не знаю, чи ще цей склад ВР встигне проголосувати дане питання. Але я переконана, що наступний склад парламенту ухвалить даний закон”, – сказала керівник офіційного прес-центру ПР.