Фотогалерея

“Український коровай – сузір’я”

Український журналістський фонд

Знаменитий волинський фестиваль радо вітав гостей Українського журфонду

Прадавнім хліборобським краєм є найзахідніший район Волині – Володимир-Волинський. Тут родюча земля, багата і цікава історія, чудова природа, збережені народні звичаї та обряди, проживають працьовиті і гостинні люди. Тут бентежать душу і милують зір пшеничні поля, золотаве зеpно, що пеpеливається в натруджених долонях хлібоpоба, а вінцем хлібоpобської праці, символом миpу, добpа й достатку, міpилом духовності нації є духмяна паляниця на вишиваному pушнику, якою зустpічають дорогих гостей. “Хліб-сіль вам, добpі люди”, – так говоpили здавна на Укpаїні. З запашним короваєм зустрічаємо ми гостей сьогодні.
Саме тому влада району, пропагуючи кращі духовні надбання народу, підтримала ініціативу місцевої газети “Місто вечірнє” щодо проведення фестивалю “Українське коровай-сузір’я”, який цього річ проводиться уп’яте. І делегація представників регіональних ЗМІ, організована Український журналістським фондом, радо взяла участь у цьому прекрасному святі.

Ярмарок зустрів гостей у першу чергу різноманітною хлібопекарською продукцією, яку представили хлібзаводи і пекарні Західної України. Також на ярмарку можна було придбати борошно, м’ясо, мед, цукор, овочі, саджанці, яйця, курей від місцевих сільгоспвиробників.

Театралізоване дійство “Весільне подвір’я” розмістилось поміж торговими точками. В етномайданчиках 21 сільської ради району кожен охочий міг оглянути один із весільних обрядів, відчути гостинність господарів весільного двору, поспостерігати особливості традицій, які по-різному склались навіть у близьких один до одного селах, а також пригоститись смачними стравами домашньої кухні.

На сцені відбувались виступи художніх колективів на весільно-обрядову тематику.

А ще відвідувачів зустрічали пишно вбрані снопи жита, пшениці та вівса, спеціально виготовлені для виставки сільськими радами району. По закінченню свята кожен, хто завітав на наше свято, отримав окраєць смачного пахучого короваю.