Фотогалерея

“Золота легенда” Шевченківського краю

Український журналістський фонд

Журналісти регіональних ЗМІ відвідали Золотоношу з нагоди Дня міста

В рамках акції “Україна очима редактора” делегація Українського журналістського фонду відвідала наймальовничіші та найцікавіші куточки славетного міста. Золотоноша – одне із небагатьох міст, яке відзначає день свого народження завжди в один і той самий день, без прив’язки до вихідних. 69 років тому, 23 вересня, місто було звільнене від німецько-фашистських загарбників. Тож 23 вересня жителі Золотоноші і відзначають свято свого міста.

Золотоноша – місто, сповнене Божественного світла і гармонії, насамперед, завдяки Свято-Покровському Красногірському монастирю, заснованому у ХVІІ столітті, а Золотоніський край – славний родючими ґрунтами, золотими нивами, блакитними розливами Дніпра і привітними людьми.

За переказами, відлюдне життя в Красногір’ї на місці майбутнього монастиря започаткував чернець із Константинополя. Йому уві сні явилась Цариця Небесна і повеліла відправитись на Руську землю та вказала місце для майбутнього поселення – в горі біля річки Золотоноші. Першою обителлю візантійського ченця стала викопана власноруч печера. Згодом заснований монастир став козацьким, там зберігали й поширювали козацьку військову науку, приймали у  шпиталь поранених та хворих, надавали притулок старим та немічним козакам.

Однак, група журналістів регіональних ЗМІ відвідала не тільки знаменитий Свято-Покровський Красногірський монастир.

Сьогодні на території міста працюють кілька промислових підприємств, відомих на всю Україну: лікеро-горілчаний завод “Златогор”, машинобудівний завод ім. Лепсе, маслоробний комбінат “Златокрай”. З цього року в Золотоноші почав працювати завод із виробництва розчинної кави “ФЕС УКР”.  Журналісти побували на одному із найстаріших виробництв міста – лікеро-горілчаному заводі та на наймолодшому підприємстві – “ФЕС УКР”, зустрілись із міським головою Віталієм Войцехівським.

На запитання журналістів, скільки золота є у Золотоноші, міський голова не задумуючись відповів: “Золотий фонд Золотоноші – це її люди!” І з цим важко не погодитися.