Новини

“Ми вже перетнули екватор”: вибори наближаються

Український журналістський фонд

Порушення виборчого законодавства та прогнози на майбутнє – головні теми засідання жовтневого медіа-клубу

“Ми вже перетнули екватор, ми наближаємося до моменту голосування. Та, на жаль, спостерігаємо масу порушень, що пов’язано, в тому числі, з лібералізацією закону про вибори народних депутатів”, – зазначив народний депутат, член парламентської фракції ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, представник ПР у Центральній виборчій комісії Владислав Забарський.

“Наприклад, порушення, які допускає зареєстрований кандидат у депутати, не є підставою для зміни його статусу у виборчій кампанії. Тобто ЦВК навіть в разі встановлення судом факту підкупу виборців може винести кандидатові тільки попередження, яке не є підставою для зняття кандидата з реєстрації. Але це деякою мірою ціна демократичності закону”, – заявив парламентарій.

Він підкреслив, що рівень політичної культури окремих кандидатів та політичних сил настільки низький, що вони мають уже не одне попередження, але, тим не менше, продовжують порушувати закон. У цій ситуації Владислав Забарський бачить необхідність широкого висвітлення в ЗМІ таких перекосів і порушень – якщо вже неможливо впливати на політиків за допомогою законодавчих механізмів.

Перший секретар ЦК КПУ, лідер фракції КПУ у Верховній Раді Петро Симоненко також закликав журналістів йти на виборчі дільниці як спостерігачів, пам’ятати про свій громадянський обов’язок і, незалежно від своїх політичних переконань, інформувати суспільство про всі виявлені порушення і фальсифікації. Пам’ятати про те, що журналісти – це четверта влада в країні. І про те, що про демократію потрібно не тільки говорити, її треба відстоювати своїми справами і вчинками.

Сьогодні, коли рейтинги КПУ почали суттєво зростати, Петро Симоненко відчуває початок безпрецедентної кампанії брехні і наклепу проти комуністів. Більш ніж вірогідною виглядає і спроба масштабної фальсифікації результатів виборів. Вже сьогодні почалися вкидання в інформаційний простір проплачених і відверто сфальсифікованих соціологічних опитувань, де рейтинги комуністів навмисно занижуються, а кишеньковим проектам влади, навпаки, “малюють” високі рейтинги.

Перед учасниками Медіа-клубу також виступив відомий журналіст і телеведучий Мустафа Наєм, який висловив думку, що нинішні парламентські вибори не вплинуть на політичну ситуацію в країні і зміну влади. А от щодо 2015 року, коли відбуватимуться президентські вибори, то М.Наєм зазначив, що він не бачить достатньо сильного, харизматичного і авторитетного політика, який би міг скласти альтернативу нинішній владі. Більше того, журналіст сумнівається, що громадяни будуть масово підтримувати таку альтернативу і матимуть бажання боротися за реальні зміни, а не адаптуватися до наявної ситуації.

Залишити відповідь