Новини

Медіа-клуб у вересні: від Кличка до Шевченка

Український журналістський фонд

На зустріч із журналістами прийшли відомі спортсмени і політики

Хоча учасники Медіа-клубу «На власний погляд» звикли до гостей із високим статусом, цього разу спостерігався підвищений ажіотаж навколо виступаючих. Адже поспілкуватися із журналістами прийшли не просто політичні лідери, а особи, знані далеко за межами України — ті, які визначають позитивний імідж нашої держави за кордоном і яких люблять усі, незалежно від політичних симпатій. Йдеться про світового чемпіона з боксу, Героя України Віталія Кличка та легендарного футболіста Андрія Шевченка.

Втім, розмови з гостями не обмежувалися спортивними темами. Віталій Кличко як лідер партії «УДАР» розповів, що йому сумно чути, що 70% української молоді прагне навчатися, працювати і жити за кордоном. Яке майбутнє в такому разі має наша країна? Люди виїжджають не від хорошого життя, а тому що не можуть реалізуватися у себе на батьківщині. «Брати Клички — не виключення, — переконаний В.Кличко. — Тут не була розвинена спортивна інфраструктура, ми виїхали і дуже довгий час провели на Заході. Але як би добре не ставилися до нас в Європі та Америці, я не хочу там жити. Я хочу жити на батьківщині. Але не в тих умовах, які склалися тут». Він розкритикував нинішню політику влади і представив політичну програму своєї партії, яка сконцентрована у п’яти пунктах: подолання корупції, нерівності, бідності, поліпшення місцевого самоврядування, боротьба з байдужим ставлення влади до ситуації в країні.

З критичним поглядом Віталія Кличка погодилися лідер партії «Україна — Вперед!» Наталія Королевська та другий номер списку цієї партії на виборах — футболіст Андрій Шевченко. Виступаючи перед учасниками Медіа-клубу, Н.Королевська зауважила, що її політична сила прагне консолідуватися з політиками нового покоління, щоб реалізувати економічну революцію. В основі програми партії «Україна — Вперед!» — запровадження європейських стандартів в Україні, підвищення середньої заробітної плати до тисячі євро на місяць. «Це цілком реальні цифри і не популізм, — наголошує Н.Королевська. — Якщо вивести економіку з тіні, подолати корупцію, перекрити канали виведення капіталу через офшори, то можна протягом трьох років досягнути цього рівня оплати праці і збільшити ВВП на 80%».

Андрій Шевченко звернув увагу на те, що партія «Україна — Вперед!» не обмежується економічними програмами, а ставить за мету також поліпшення здоров’я нації, молодого покоління українців.

Засідання Медіа-клубу відбувалося невдовзі після ухвалення в першому читанні законопроекту про «наклеп», тому всі гості тією чи іншою мірою згадували цей документ, який фактично запроваджує заборону на професію. Шеф-редактор lb.ua Соня Кошкіна назвала його «законом про анекдоти», тому що він робить можливим кримінальну відповідальність за «наклеп» не тільки журналістів, але й будь-якого громадянина, який висловить свою думку публічно.

Голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко підкреслив, що спілка буквально через годину після ухвалення законопроекту оприлюднила свою критичну заяву, в який вимагає не доопрацювання, а повного відкликання документу. Він закликав всі медіа-організації та журналістську спільноту виступити єдиним фронтом проти наступу на свободу слова.


Додати коментар