Новини

Післямова до міжнародного газетного форуму

Український журналістський фонд

На вересневому засіданні Медіа-клубу “На власний погляд” виступили відомі журналісти та експерти медіа-ринку.

Чесна позиція газети завжди працює на її майбутній комерційний успіх. Так вважає виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, яка зустрілася з представниками регіональних ЗМІ буквально на наступний день після свого тріумфального виступу на Всесвітньому газетному форумі, де їй аплодував весь зал. Вона розповіла учасникам Медіа-клубу про випадки утисків і приклади захисту газет в регіонах. В.Сюмар також зазначила, що професійне середовище має консолідуватися, щоб відстояти свої права.

До журналістської солідарності закликав і головний редактор  телеканалу ТВі Віталій Портніков. Він дав вкрай негативний прогноз розвитку ситуації в країні – у разі, якщо вільні ЗМІ не вдасться відстояти. Він переконаний, що без об’єктивної інформації громадяни втрачають розуміння ситуації в країні, і, як результат, громадянське суспільство вмирає буквально за кілька місяців після закриття незалежних медіа.
Про невеселе майбутнє країни, але вже зі свого боку, говорив і лідер українських комуністів Петро Симоненко. Він вважає, що політичний сезон 2012-2013 років буде розділений на дві частини днем виборів. Причому до 28 жовтня ми будемо спостерігати “атракціон небаченої щедрості” з боку буржуазних партій і, одночасно, всілякі спроби втекти від голосувань з принципових для країни і виборців питань, щоб не “розчарувати” своїх виборців. А ось після 28 жовтня розпочнеться затягування поясів простих громадян і ухвалення цілої низки відкладених раніше антинародних реформ.

Натомість представники діючої влади мають відмінний погляд на життя України і звітують про успіхи уряду. Зокрема, заступник міністра охорони здоров’я Роман Богачев розповів журналістам про пілотний проект державного регулювання цін на ліки для гіпертоніків. “Ми впроваджуємо європейські підходи до регулювання цін, – зазначив Роман Богачев. – Метою проекту є як підтримка соціально незахищених верств населення, так і стимулювати людей перетворюватися від “хворих” на “пацієнтів”, адже пацієнтом людина з хворобою стає тоді, коли звертається до лікаря”.

Також на Медіа-клубі виступили політтехнолог Денис Богуш з цікавою презентацією “креативних знахідок” нинішньої парламентської кампанії та заступник Голови Національної спілки журналістів Сергій Томіленко, який поінформував про заяву НСЖУ щодо ТВі та “гарячу лінію” для повідомлень щодо утисків преси.

Залишити відповідь