Дайджест

Янукович розповів про плани роздержавлення ЗМІ

Український журналістський фонд

Процес роздержавлення друкованих ЗМІ в Україні буде відбуватися відповідно до її зобов’язань перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи, заявив Президент України Віктор Янукович.

«Відповідний закон передбачатиме поетапне реформування державної і комунальної преси на принципах добровільності, участі трудових колективів у визначенні долі видань, безкоштовної передачі майна таким колективам і збереження соціальних гарантій для журналістів реформованих видань», — сказав очільник держави.

У той же час Президент підкреслив: забезпечення економічної незалежності ЗМІ — це відповідальність не лише держави, але й власників і менеджерів медіа-компаній. Віктор Янукович зазначив, що сприяти у вирішенні цього питання можуть також учасники Конгресу як провідні гравці світового медіа-ринку.

Влада усвідомлює важливість забезпечення економічної незалежності ЗМІ, додав голова держави.

«Повністю вільними від будь-якого контролю можуть бути лише економічно незалежні ЗМІ», — підкреслив він.

Президент зазначив, що в найближчому майбутньому влада, поряд із забезпеченням розвитку свободи слова і незалежності преси, буде докладати зусиль для створення сприятливих економічних умов для розвитку ринку друкованих видань. За його словами, йдеться, зокрема, про збереження пільг у сплаті ПДВ для преси та книговидання. «З Державного бюджету вже частково відшкодовуються витрати пошти на поширення вітчизняної преси», — також зазначив Віктор Янукович.

«Прийшов час вирішення ще двох важливих питань: реформування державних та комунальних ЗМІ і розвиток локальних мереж точок продажу друкованих видань», — сказав Віктор Янукович.

Президент додав, що після реалізації пілотної програми з розвитку роздрібної торгівлі друкованою продукцією влада працюватиме над впровадженням відповідної Національної програми.

Нагадаємо, сьогодні в Києві відбулося відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу і 19-го форуму головних редакторів у Міжнародному центрі культури та мистецтв (Жовтневий палац) у Києві, повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров.

Корреспондент


Додати коментар