Новини

Про соціальну справедливість, робочі місця та футбол

Український журналістський фонд

Червневе засідання медіа-клубу “На власний погляд” відбулося в день урочистого відкриття Євро-2012. Тому майже всі гості, запрошені Українським журналістським фондом, давали свої прогнози щодо спортивних та економічних результатів футбольного чемпіонату.

Аналіз стану економіки України порівняно із досягненнями радянської епохи зробив народний депутат України, перший секретар ЦК КПУ, лідер фракції комуністів у Верховній Раді Петро Симоненко. “Державної власності практично не залишилося. Відсутні державні програми як із розвитку галузей, так і регіонів”, – підкреслив депутат і закликав провести націоналізацію базових галузей промисловості.

Футбольний чемпіонат може стати для країни як шансом, так і серйозною економічною ямою, вважає народний депутат України, голова партії “Україна – вперед!” Наталія Королевська. “Сподіваюся, це буде шансом, незважаючи на ту кількість політичних спекуляцій навколо Євро-2012. Тому що це – свято, яке оплатив кожен громадянин у нашій країні”. Парламентарій також розповіла про підготовлений нею законопроект про зайнятість, який спрямований на створення щонайменше 1 мільйона робочих місць.

Про соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича як рішучий крок у боротьбі із бідністю говорив віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. За його словами, завдяки проведеному навесні перерахунку пенсії зросли в середньому на 120 гривень, а виплати потерпілим на виробництві – на 327 гривень. у десять разів збільшено допомогу сім’ям, які опікуються психічно хворими людьми. Кабмін прагне перейти до адресності пільг, аби допомогу отримували саме ті, хто її потребує, підкреслив урядовець.

Радник віце-прем’єр-міністра із питань реформування соціальної сфери Світлана Фабрикант також прокоментувала урядовий законопроект “Про зайнятість населення”, ухвалений Верховною Радою України.

Народний депутат України (фракція Партії Регіонів), заступник голови комітету Верховної Ради України із питань соціальної політики та праці Ярослав Сухий нагадав, що Україна на початку незалежності мала чудові умови: власну сировину, власну виробничу базу та власні навчені кадри. Перспективу розвитку країни депутат пов’язує із підтримкою вітчизняного виробника – зокрема, в машинобудівній галузі.

Журналісти також поспілкувалися із заступником голови Федерації профспілок України Сергієм Українцем, який підняв тему соціальної справедливості у сфері праці.

Залишити відповідь