Новини

Напередодні старту передвиборної кампанії

Український журналістський фонд

Наближення парламентських виборів загострило боротьбу між партіями та розігріло інтерес читачів до ключових питань політичного життя.

Гостем травневого Медіа-клубу “На власний погляд” став Віктор Медведчук, ініціатор громадського руху “Український вибір”. Не підтримуючи жодної політичної партії, він наголошує, що чергові вибори мало що змінять. Необхідно посилювати вплив громадськості на владу, а зокрема – використовувати референдум як механізм прямої дії. Запровадивши відповідні зміни у законодавстві, можна зробити таким чином, що народ отримає право відправляти у відставку парламент, уряд, місцеву владу – до завершення їх каденції у випадку втрати довіри виборців. Такий “дамоклів меч” дасть країні владу зовсім іншої якості.

Народний депутат, керівник фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов представив журналістам законопроекти щодо обмеження депутатської недоторканності та підтримки регіональних мов, які просуває Партія регіонів. Він також підкреслив, що немає альтернативи курсу реформ: “Не мінятися ми не можемо, але і коли ми змінюємося, виникають негативні чинники, які треба пережити. Чи стане краще, я не сумніваюся, але цей час реформ треба пережити. Нам було б простіше нічого не робити і просто базікати про реформи. І ми б пережили. Але ми ж розуміємо, що при старому законодавстві ефективно жити не зможемо. Всі пострадянські країни вже в 2009 році повністю завершили процес зміни старого радянського законодавства, а ми – ще ні. Ми свідомо пішли на проведення реформ. Але наші опоненти розуміють: якщо ми проведемо реформи, то через 2 роки Україна буде іншою, вона буде кращою. А їм цього не треба. Наші колеги за кордоном теж цього не хочуть. І починається страшна протидія. Наприклад, по земельній реформі, Трудовому кодексу. Раніше ніхто цим не займався, але критикують, не читаючи”.

Його колега, народний депутат, заступник керівника фракції Партії регіонів у парламенті Вадим Колесніченко розповів про пропозиції партії щодо зміни державної мовної політики. За словами Вадима Колесніченка, законопроект пропонує використання регіональних мов у місцях компактного проживання населення, для якого державна мова не є рідною. Таких мов потенційно налічується 16 (російська, білоруська, ідиш, молдавська, ромська, румунська, угорська, польська, русинська та інші), але не всі з них можливо зробити регіональними навіть на рівні одного району.

Щоб держава забезпечила використання цієї мови, необхідно, щоб населення, яке розмовляє нею, проживало компактно і становило не менше 10% місцевого населення. Тому впровадження польської або німецької мов як регіональних представляється неможливим. Перш за все, статус регіональної мови стосується російської. Російськомовне населення представлено у всіх без винятку регіонах, а в 11 областях нею говорять навіть не 10%, а набагато більше.

Петро Симоненко, народний депутат і лідер фракції комуністів у парламенті, виступив на тему захисту материнства і забезпечення літнього відпочинку для дітей. Петро Симоненко нагадав, що в СРСР діти реально були привілейованим класом. Сьогодні ж держава “все найкраще” віддає олігархам і високопоставленим “слугам народу”, а діти відкидаються на саме дно життя, в безпритульність і дитячу злочинність.

Заступник Голови партії “Україна – Вперед!”, Голова підкомітету з питань розвитку туризму Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Євген Суслов обговорив з журналістами регіональних ЗМІ підготовку до Євро-2012. За словами політика, Україна витратила з бюджету більше 80 мільярдів гривень, щоб підготувати інфраструктуру до проведення Євро-2012. Близько мільйона туристів планує відвідати Україну у час проведення Євро-2012. Кожен залишить тут не менше, ніж 600 євро. “Тобто, ми можемо отримати близько 600 мільйонів євро, і ці кошти будуть освоюватися малим і середнім бізнесом, – розповідає Є.Суслов. – Цей бізнес також взяв на себе тягар підготовки до Євро-2012, вклав кошти, і, можна сказати, що туристична галузь в Україні готова до чемпіонату не завдяки підтримці держави, а всупереч ній. Наші підприємці чекають на Євро-2012, тому наша позиція – ми повинні його проводити, тому що влада вже заробила свої кошти на підготовці. А бойкот чемпіонату завадить тільки нашому малому і середньому бізнесу”.

Також учасники Медіа-клубу обговорили особливості нового Трудового кодексу, розгляд якого передбачається в парламенті незабаром.

Залишити відповідь