Новини

Соціальні ініціативи президента

Український журналістський фонд

У березневому засіданні медіа-клубу взяла участь рекордна кількість журналістів

Цікаві виступаючі і гарячі теми – ось причина справжнього аншлагу під час засідання Медіа-клубу “На власний погляд”, який відбувся 16 березня. Журналісти буквально сиділи в проходах і на приставних стільцях.

Виступи гостей переважно були сконцентровані на коментарях щодо озвучених недавно соціальних ініціатив Президента В.Януковича.

Народний депутат, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах розповів, що соціальні завдання для держави є стратегічним курсом, сферою постійної невідкладної турботи. Навколо їх виконання мають об’єднатися усі гілки влади, усі політичні сили, і не слід вбачати в цьому якісь передвиборчі “пряники”. За його словами, протягом останніх двох років вдалося відновити зростання ВВП (у 2009 році його падіння склало 15%, а вже у 2010-2011 роках відбулося зростання на 4-5%). Водночас громадяни оцінюють успішність економічної політики не так по офіційних цифрах, як по своїй власній купівельній спроможності. І тут владі треба ще попрацювати. “Соціальна сфера – це щоденне життя людей, саме за її змінами вони судитимуть про ефективність влади, формувати довіру до неї. Перетворювати такі важливі речі на політичні технології, популістське маніпулювання –  неприпустимо, для цього в держави немає запасу міцності та часу”, – підсумував А.Кінах.

Лідер фракції комуністів Петро Симоненко зазначив, що Компартія буде системно відстежувати реалізацію всіх соціальних ініціатив, представлених главою держави. “Ми вводимо народний контроль в нашу політичну програму. Ми візьмемо під контроль виконання кожної обіцянки, яка була проголошена Президентом”, – підкреслив перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко.

Більша частина того, що назвали “соціальними ініціативами президента” вкладається в просту річ – дешево провести підкуп “цільових груп” виборців, стверджує заступник Голови Ради громадського руху “Фронт Змін” А.Пишний. За його словами, ініціатива президента про зайнятість та створення нових робочих місць зависла в повітрі. Крім констатації, нічого. Гучні ідеї щодо модернізації сфери соціального забезпечення звелися до декларації про необхідність забезпечення потреб кожної людини та сім’ї. А що треба зробити задля досягнення такої мети? Жодного слова про механізм, конкретні заходи та строки їх реалізації.

У своєму виступі перед журналістами Голова профспілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич навів такі шокуючи цифри: в Україні 20 млн. працюючих людей, з них 8 млн. працюють у зоні так званої “сірої зайнятості”, при цьому не сплачуючи податки до Державного бюджету. “У нас не проблема безробіття, у нас проблема “сірої зайнятості”, – сказав він. – Дуже погано, що ці люди не тільки не платять податки, але й працюють без жодних соціальних гарантій”.

“Профспілки завжди були й будуть боротися за встановлення справедливості у цьому питанні, за гідну оплату праці”, – наголосив заступник Голови Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Продовжуючи  розмову щодо проблем у системі оплати праці, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк підкреслив: “Держава і роботодавці дуже цинічно економлять ресурси саме за рахунок заробітної плати. І це, бачать не лише у профспілках. Наприклад, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин визнає, що навіть при існуючій низькій  продуктивності праці зарплати, як мінімум, вдвічі занижена. Що робити? Є два шляхи – підвищувати зарплати чи збільшувати соціальні виплати. Позиція профспілок тут така: темпи зростання розмірів зарплати повинні випереджати темпи зростання обсягів соціальних виплат”. І наголосив, що ФПУ підтримує нові соціальні ініціативи Президента України, але вважає, що реформа оплати праці повинна бути проведена перш за все.

Коментуючи соціальні ініціативи президента, народний депутат, заступник голови УСДП Євген Суслов зазначив, що наша країна опинилася в дуже скрутному становищі, все йде до того, що може статися дефолт. Потрібно починати з побудови нової економіки, яка зосереджена не на великому бізнесі, а на малому і середньому. Необхідне реформування податкової системи, підходів до податків, спрощення звітності. А також слід змінити принципи оплати праці, тому що в Європі зарплата становить 50% собівартості продукції, а  прибуток власника – 10-20%. У нас все навпаки. Тільки якщо ми змінимо цю систему оплати праці, ми зможемо говорити про якусь соціальну політику. А нинішні соціальні ініціативи – це просто старт передвиборчої кампанії. “Можна вже легко спрогнозувати – як тільки вибори на носі,так одразу лунають соціальні обіцянки”, – говорить Євген Суслов.

Залишити відповідь