Дайджест

Петро Симоненко: «Щоб вивести Україну з кризи, уряд повинен втілити антикризову програму Компартії»

Український журналістський фонд

 

Компартія України – єдина політична сила в країні, яка розробила цілісну антикризову програму, і саме вона спроможна вивести Україну з кризи. Про це заявив перший секретар ЦК Компартії України, голова фракції комуністів у Верховній Раді Петро Симоненко.

«На сьогоднішній день Україна перебуває у затяжній економічно-соціальній кризі. Влада, як минула, так і нинішня, й гадки не має, яким чином цю кризу здолати та вивести країну на високий рівень потужної розвиненої держави. В Україні сьогодні немає жодної політичної сили, окрім Компартії, яка б запропонувала цілісну антикризову програму. Ні провладні партії, ні так звані опозиції і не думають над тим, як вивести країну з кризи. Вони борються за владу, створюючи скандали та провокації», – заявив Петро Симоненко.

Лідер українських комуністів нагадав, що всі економічні кризи закінчувалися світовими війнами, кредитори і боржники вирішували свої проблеми за рахунок простих громадян. Україна сьогодні опинилася перед загрозою тотального знищення державності шляхом неоколонізації.

«Країни-лідери під час кризи рятують і рятуватимуть лише свої економічні системи. Робиться це за рахунок країн, що розвиваються, таких як Україна. Щоб «зайти» в країну та мати вплив на її внутрішні процеси й існують такі організації, як МВФ. Спокушаючи держслужбовців та олігархів при владі своїми мільярдами, фонд підштовхує владу до прийняття антинародних реформ. Мільярди МВФ – банальна наживка, на яку вже клюнула українська влада. А щоб повернути борги, було прийнято пенсійну, податкову, земельну реформи. Крім того, виконуючи директиви МВФ, Україна не може захистити вітчизняного товаровиробника, запобігти фінансовим спекуляціям на внутрішньому ринку, змінити неефективну структуру економіки, гарантувати соціальні права громадян. Тобто, замість боротьби з кризою країну поступово продають по шматках», – підкреслив перший секретар ЦК КПУ.

Петро Симоненко наголосив, що КПУ пропонуємо не просто декларацію про те, як вийти з кризи, а й пропонує конкретні механізми у вигляді законопроектів. Вже готові 12 законопроектів та 20 додаткових законодавчих актів, прийняття яких стане поворотним моментом і серйозним поштовхом для початку виведення України з кризи.

«Що саме ми пропонуємо. Насамперед, це націоналізація підприємств базових галузей вітчизняної економіки. Також ми наполягаємо на державній монополії видобутку природних ресурсів та виробництва алкогольно-тютюнової продукції. На рівні держави мають діяти пільгові (5%) кредити для вітчизняних товаровиробників. Дуже важливим пунктом є заборона на продаж землі та її раціональне використання. Саме за ці комплексні методи, викладені у наших законопроектах, які ми незабаром подамо до парламенту, мають проголосувати народні депутати України та взяти в роботу уряд, тому що сьогодні метастази кризи потрапили в усі галузі економіки, що найбільш болісно відобразилося насамперед на соціальній сфері. Врятуємо країну – захистимо людину – створимо майбутнє для наших дітей та онуків», – підсумував Петро Симоненко.

Залишити відповідь