Новини

Кабмін виділив мільярд на сферу культури та креативних індустрій

Український журналістський фонд

Кабінет Міністрів України виділив мільярд гривень на підтримку сфери культуру та креативних індустрій. Рішення ухвалили 8 липня під час засідання уряду.

«Знайдені можливості виділення коштів в розмірі одного мільярда, які підуть в першу чергу на надання грантів в сфері культури, мистецтв, креативних індустрій, у сфері туризму, інституціональної підтримки у видавничій сфері, на субсидії для кінопроєктів і також для нагальних потреб із закупівлі засобів індивідуального захисту, оплату комунальних послуг для закладі культури», – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Він додав, що зменшення доходів в сфері культури становлять щонайменше 50%.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль теж закликав підтримати сферу культури. «Більшість країн Європи ідуть таким самим шляхом, сфера культури, інформаційних і креативних технологій потребують сьогодні підтримки. Вони зазнали також безпосереднього впливу карантину й коронакризи. Тому звісно ми маємо підтримати – це і робочі місця, і розвиток економіки», – уточнив він.

Водночас цю постанову Мінкульт має протягом трьох дні доопрацювати з Міністерством фінансів, про що на засіданні попросив міністр фінансів Сергій Марченко.

Пан Ткаченко на свої сторінці в Facebook розповів, куди підуть виділені кошти:

  • 590 мільйонів – на гранти через Український культурний фонд для інституційної підтримки, стипендій самозайнятим митцям, підтримки проєктів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та внутрішнього туризму;
  • 150 мільйонів – на гранти через Український Інститут Книги;
  • 50 мільйонів – на підтримку кіно через Держкіно;
  • 100 мільйонів – для проведення конкурсу МКІП з відбору проєктів на виробництво серіалів патріотичного спрямування.

«Окрім того, заклали фінансування для створення електронного обліку культурної спадщини та культурних цінностей. Щоб надалі, зокрема, не виникало “випадкових” нових забудов на їхньому місці. І звісно – частина бюджету буде виділена на компенсацію втрат закладами культури за період карантину: для оплати комунальних послуг, послуг з пожежної безпеки та охорони», – каже міністр.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підготував лист до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з закликом доопрацювати Державну програму стимулювання економіки та подолання наслідків пандемії.

 Джерело – Детектор медіа

Залишити відповідь