Новини

Правцівники з реформованих ЗМІ теж мають право на допомогу по безробіттю, – юрист

Український журналістський фонд

Наявність частки у статутному капіталі підприємства, в тому числі створеного в результаті реформування друкованого ЗМІ, не є перешкодою для реєстрації особи в центрі зайнятості та отримання відповідної матеріальної допомоги. Таке роз’яснення на прохання НСЖУ надає медіа-юристка «Платформи прав людини» Людмила Опришко.


Як пояснює пані Людмила, відповідно до п. 1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого  наказом Міністерства соціальної політики України 15.06.2015  № 613, допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості після реєстрації безробітного за його особистою заявою; розмір допомоги по безробіттю визначається на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу), а також довідок про грошове забезпечення, виданих особі військовими комісаріатами, де така особа перебувала на обліку, військовими частинами, органами, де особа проходила службу.

Отже, після реєстрації особи безробітною у неї виникає право на допомогу по безробіттю.

Звільнення співзасновника з редакції друкованого ЗМІ не припиняє корпоративні відносини, але припиняє трудові. Відповідно, він втрачає роботу. Якщо немає інших перешкод, така особа має право отримати ствтус безробітного відповідно до приписів статті 43 Закону України “Про зайнятість населення”.

Кабінетом Міністрів України затверджено також і Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, пункти 17-19 якого містять вимоги до документів, які необхідно подати для отримання статусу безробітного. Надання документів, які б свідчили про припинення корпоратиних відносин, не вимагається. Отже, наявність частки у статутному капіталі підприємства, в тому числі створеного в результаті реформування друкованого ЗМІ, не є перешкодою для реєстрації в центрі зайнятості, як безробітного.

Втім, виплата допомоги по безробіттю може бути припинена, зокрема, у разі працевлаштування за наймом на умовах трудового договору (контракту); укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг); забезпечення роботою самостійно та інших випадках, передбачених Законом України “Про зайнятість населення” та  Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу Отже, будуть звертати увагу на те, чи отримує безробітний в період реєстрації безробітним та виплати відповідної допомоги інші доходи.

Людмила Опришко застерігає: у журналістів, які реєструються як безробітні, але отримують авторські гонорари на підставі договорів, можуть виникати проблеми. Тому варто не обманювати державу, бо центр зайнятості слідкуватиме, чи є в безробітного інші доходи і які.

Залишити відповідь