Новини

63% українців вважають незалежні медіа важливими для демократії

Український журналістський фонд

63% українців вважають незалежні медіа важливими для демократії. Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного мовлення з посиланням на дослідження Pew Research Center.

Pew Research Center провів дослідження в 34 країнах у 2019 році. Метою було з’ясувати, як бачать демократію в різних куточках світу. За одержаними даними, однією з головних засад демократії є незалежні медіа.

Винятком не стала й Україна, де 63% опитаних одним із важливих чинників демократії назвали діяльність незалежних медіа, на які не впливають влада і цензура.

Водночас зазначається, що українці вважають свободу медіа найважливішим принципом демократії після справедливості судової системи. Така тенденція простежується в більшості країн, де проводили дослідження.

У звіті зазначено, що найбільше вільну пресу підтримують у Греції — 89%, Швеції — 82% та США — 80%, найменше в Росії — 38%, Індії — 37% і Лівані — 28%.

Загалом же в дослідженні зупинилися на кількох показниках, які впливають на демократію: робота влади на користь усього суспільства, справедлива ​​судова система, гендерна рівність, незалежні медіа й свобода віросповідання.

Pew Research Center – аналітичний центр, що базується у Вашингтоні, і який проводить опитування громадської думки, демографічні дослідження, аналіз контенту ЗМІ та інші емпіричні дослідження з суспільствознавства.

Джерело: ІМІ 

Залишити відповідь