Новини

У 2019 році вбили 49 журналістів – Репортери без кордонів

Український журналістський фонд

З початку 2019 року в світі вбили 49 журналістів, 389 працівників ЗМІ утримують у в’язницях, а 57 – у заручниках.

Про це йдеться в щорічному звіті міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF), опридюдненому 17 грудня.

У організації вказали, що кількість загиблих журналістів цього року є найнижчою за 16 років.

«Кількість загиблих журналістів цього року – 49 – є найнижчою з 2003 року, і це вражаюче зниження на 44% порівняно з минулим роком. Цьогоріч “історично низький” показник, порівняно з середньорічним у 80 загиблих журналістів протягом останніх двох десятиліть, є насамперед результатом зменшення кількості загиблих журналістів у зонах війни», – йдеться в повідомленні.

Під час висвітлення конфліктів у Сирії, Ємені та Афганістані вбили 17 журналістів, порівняно з 34 – у 2018 році.

У Мексиці в 2019 році було вбито 10 журналістів, як і минулого року. Із загальною кількістю 14 вбитих журналістів, Латинська Америка зараз така ж смертельна для журналістів, як і Близький Схід із його війнами.

Згідно зі звітом, більше журналістів (59%) зараз гинуть у мирних країнах, ніж у зонах війни. Водночас «спостерігається збільшення на 2% випадків умисних вбивств чи нападів на журналістів (2%)».

Крім того, «Репортери без кордонів» назвали ще «одним тривожним аспектом» зростання  кількості затриманих журналістів: «У всьому світі 389 журналістів перебувають у в’язниці через їх роботу, що на 12% більше, ніж минулого року».

Найбільше журналістів арештовують – Китай (який утримує третину всіх затриманих у світі журналістів), Єгипет та Саудівська Аравія.

Нагадаємо, 11 грудня 2019 року Комітет захисту журналістів (CPJ) повідомив, що виявив щонайменше 250 журналістів, яких утримують у в’язницях через їх роботу. Найбільше ув’язнених представників медіа – у Китаї, Туреччині, Саудівській Аравії, Єгипті, Еритреї, В’єтнамі та Ірані.

Залишити відповідь