Новини

27 вересня – круглий стіл «Ситуація в реформованих регіональних медіа: як покращити інформування громадян?»

Український журналістський фонд
27 вересня 2019 року о 10:00 в конференц-залі Національної академії наук України (Київ, вул. Володимирська, 55) відбудеться всеукраїнський круглий стіл «Ситуація в реформованих регіональних медіа: як покращити інформування громадян?».

З січня 2019 року Інститут демократії ім. Пилипа Орлика досліджував стан друкованих видань, які пройшли шлях роздержавлення, та їх сайтів в 23 областях України. Моніторинг проводився напередодні парламентських і президентських виборів. Результати дослідження висвітлили невтішну картину: невисокий професійний рівень журналістів, низька інформативність матеріалів, велика кількість замовних текстів, а найголовніше – залежність від влади.

Роздержавлення відбулося, але для ЗМІ влада досі залишається головним ньюз мейкером. Журналісти локальних медіа у деяких регіонах доволі професійно висвітлюють соціальні проблеми, життя місцевої громади, але вкрай недостатньо та недбало – суспільно важливі питання, хід реформ, проблеми, пов’язані з війною, окупацією, життя переселенців. Експерти також акцентують увагу на зародковому вигляді більшості сайтів-сателлітів локальних газет. Деякі редактори досі не розуміють їх призначення, можливості та важливість.

Чи є вихід з цієї ситуації? Як покращити професійний рівень регіональних журналістів та інформування громадян? Чи є приклади успішного виживання після роздержавлення? Чи стануть стимулом «білі списки» (список видань, що дотримуються стандартів журналістики та Кодексу журналістської етики)? – ці та інші питання будуть розглядатися під час обговорення.

Для участі/висвітлення заходу необхідно зареєструватися у формі до 12.00 четверга, 26 вересня.

В обговоренні візьмуть участь:

  1. Олег Наливайко, Голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Про успіхи та проблеми роздержавлення.
  2. Олена Самойленко, координаторка донецької групи ІДПО. Ситуація в реформованих медіа Донецької області: джинса та ігнорування війни (презентація).
  3. Тетяна Смолдирєва, координаторка чернівецької експертної групи ІДПО. Проблеми в ЗМІ Чернівецької, Хмельницької та Івано-Франківської областей як показник загального рівня журналістики в регіональних медіа.
  4. Наталя Стеблина, аналітикиня ІДПО. Роздержавлені регіональні ЗМІ: проблеми електронних версій (презентація).
  5. Дмитро Кліманов, засновник видавничого дому “Теленеделя”. Позитивний досвід розвитку регіональних медіа, в тому числі на Донбасі.
  6. Олена Голуб, експертка Інституту Масової Інформації. «Білі списки»: Чи можуть вони стати стимулом для підвищення професійного рівня журналістів та покращення роботи медіа?
  7. Анастасія Ширіна, заснивниця платформи HelpSMI. Про досвід співпраці експертів та журналістів для покращення якості матеріалів та сприяння розвитку аналітичної журналістики.
  8. Юліана Охотнік, менторка Агенції розвитку локальних медіа АБО. Успіхи та проблеми в процесі трансформації локальних редакцій, розвитку цифрових медіа у малих містах.
  9. Людмила Панкратова, медіаюристка, координаторка юридичних програм Інституту розвитку регіональної преси. Засилля пресрелізму та офіціозу. Як цьому протидіяти? Як правильно маркувати інформацію від влади (коментар медіаюриста);
  10. Олена Іванова, координаторка одеськох експертної групи ІДПО, авторка посібника ІДПО «Як регіональним журналістам працювати за часів нових медіа та кризи демократії» (презентація).

Вітальне слово: Джилліан МакКормак, директорка  програм Internews в Україні.

Модераторка: Світлана Єременко, виконавча директорка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.

Початок реєстрації та вітальна кава – о 9.30.

Захід відбувається в рамках проекту Інституту демократії імені Пилипа Орлика «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Контакти: Вікторія Яковлева, асистентка проектів ІДПО, тел. 095 642 4814, pylyp.orlyk.institute @gmail.com.

 

Залишити відповідь