Новини

Як розповідати про доступ до виборчих та політичних процесів окремих соціальних груп і чому це важливо?

Український журналістський фонд

Академія української преси за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем IFES в Україні оголошує набір до участі в триденний медіашколі «Доступ до виборчих та політичних процесів історично виключених чи недостатньо представлених соціальних груп в Україні у 2019 pоці», яка відбудеться 15-17 жовтня 2019 року в м. Києві. Ця школа буде корисною для журналістів, які бажають отримати знання та практичні навички в темі захисту політичних та виборчих прав історично виключених чи недостатньо представлених груп, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, людей із інвалідністю, жінок, представників та представниць ЛГБТ-спільноти та національних меншин.

Чи дійсно в Україні кожен має право обирати й бути обраним? Як щодо безпосередньої участі в утворенні та діяльності виборчих округів, дільниць та комісій? Чи завжди приміщення для голосування є доступними для людей з інвалідністю? Чому серед народних депутатів або депутатів місцевих рад така мала кількість жінок? І головне – як створити якісний та цікавий контент, залучити нову аудиторію, висвітлюючи цю проблематику.

Відповіді на ці та інші запитання учасники медіашколи зможуть отримати під час триденного навчання. Зокрема, ми окреслимо питання висвітлення теми в різних медіа, шляхи залучення аудиторії, використання цифрових технологій, а також особливості роботи з громадськими активістами й організаціями.

Тренери:

  • Сергій Томіленко, Голова Національної спілки журналістів України, член виконкому Європейської федерації журналістів.
  • Ліна Кущ, Перший секретар Національної спілки журналістів України.
  • Андрій Юричко, медіатренер та журналіст, кандидат філологічних наук, викладач кафедри періодичної преси Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • Олег Трачук, медіаексперт у Національній асамблеї людей з інвалідністю України, екс-редактор репортерського відділу «Голос України».
  • Віталій Голубєв, викладач НаУ «Острозька академія», головний редактор Видавничого дому ОГО, керівник Школи універсального журналіста, автор кількох посібників для журналістів.
  • Марина Курапцева, незалежна журналістка, медіатренерка, членкиня правління громадської організації «Альянс за громадянські права».

Учасники медіашколи безпосередньо зустрічатимуться з представниками соціальних груп, недостатньо представленими під час виборчого процесу, та громадськими організаціями, що захищають їхні права. Таким чином, журналісти матимуть можливість дізнатися про особливості політичного залучення цих соціальних груп із перших вуст.

Заявки на участь у медіашколі можуть подавати штатні й позаштатні журналісти регіональних ЗМІ (онлайн, друковані медіа, ТБ, радіо). Відібрані учасники отримають підтвердження про участь на електронну пошту.

Для реєстрації просимо заповнити анкету>>>.

Участь у навчанні безкоштовна. Реєстрація завершується 30 вересня.

Витрати на проїзд покриваються організаторами за наявності проїзних квитків. Харчування та проживання учасників у готелі забезпечується організаторами заходу.

Якщо у Вас виникли запитання, будь ласка, можете звернутися за адресою: org@aup.com.ua

Цей захід організований Академією української преси та Національною спілкою журналістів України за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, висловлені під час заходу, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID, Міністерства міжнародних справ Канади, уряду США, уряду Канади або уряду Великої Британії.

Джерело: Академія української преси

Залишити відповідь