Новини

Команда президента планує ліквідувати Мінінформполітики та об’єднати Нацраду з Держкомтелерадіо

Український журналістський фонд

Команда президента України Володимира Зеленського планує ліквідувати Міністерство інформаційної політики, а також об’єднати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з Державним комітетом телебачення і радіомовлення.

Про це повідомив радник команди президента України Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв під час експертної зустрічі «Деолігархізація медіа: як забезпечити незалежність ЗМІ від їхніх власників?» 15 липня.

«МІП ми плануємо перезавантажити у нуль», – сказав він.

Пан Потураєв повідомив, що в планах президентської команди – об’єднання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (незалежний регуляторний орган) і Державного комітету телебачення і радіомовлення (орган виконавчої влади). Зазначимо, що обидва ці органи передбачені Конституцією України.

«У нас є ідея об’єднання Держкомтелерадіо та Нацради. Тому що в Держкомтелерадіо мало господарських функцій. Треба зміцнити в тому числі і фінансово, особовий склад. Також ми маємо забезпечити незалежність регулятора», – сказав він.

За його словами, зараз у команді президента обговорюють різні можливості зміни квотного принципу формування Нацради. Зокрема, по троє членів регулятора можуть призначати президент, парламент і Кабмін. Однак остаточне рішення ще не узгоджено. Сам пан Потураєв квотного принципу не підтримує. На його думку, членів оновленого регулятора мають вибирати за принципами, за якими формується Національне антикорупційне бюро та Вищий антикорупційний суд.

Пан Потураєв додав, що в оновленого регулятора мають бути розширені функції.

Джерело: Детектор медіа 

Залишити відповідь