Новини

З 16 липня вся передвиборна агітація повинна виконуватися українською мовою – Нацрада

Український журналістський фонд

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що з 16 липня набуває чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», тому всі матеріали передвиборної агітації мають бути виконані державною мовою, а також – адаптовані для сприйняття жестомовними особами та/або субтитровані українською мовою.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

«У порядку і на умовах, визначених законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України, в окремих населених пунктах допускається поширення матеріалів передвиборної агітації, виконаних державною мовою та дубльованих мовами відповідних корінних народів, національних меншин України», – йдеться в повідомленні.

Національна рада звернула увагу ліцензіатів на відповідні норми і нагадала телерадіоорганізаціям, що вони зобов’язані дотримуватися законодавства України щодо мови передвиборної агітації під час кампанії з позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться 21 липня 2019 року.

Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект «Про функціонування української мови як державної». Закон підтримали 278 нардепів. Експрезидент України Петро Порошенко 15 травня підписав цей закон. 16 травня його опублікували в газеті «Голос України».

Залишити відповідь