Новини

Місія ООН наполягає на розслідуванні злочинів проти журналістів

Український журналістський фонд

Моніторингова місія ООН в Україні презентувала свіжу доповідь щодо ситуації з правами людини. Доповідь охоплює період із 16 лютого по 15 травня 2019 року. Порівняно з попередніми звітними періодами, правозахисники відзначають зменшення кількості нападів на журналістів та громадських активістів.

Однак «відсутність відповідальності за напади, вчинені раніше, залишається проблемним питанням», зазначається в документі. 

«Управління Верховного комісара ООН з прав людини схвалює активну діяльність засобів масової інформації та громадянського суспільства в Україні, але відсутність захисту осіб у цих сферах постійно викликає занепокоєність. Ця проблема ще більше загострюється через безкарність за напади», – роблять висновок автори звіту.

Національна спілка журналістів України тісно комунікує з Моніторинговою місією ООН, інформуючи про випадки нападів на працівників ЗМІ. Голова місії Фіона Фрейзер у своєму виступі згадала про потерпілих від нападників журналістів Вадима Комарова із Черкас і Вадима Макарюка з Харкова, а також про нерозкриті вбивства Олеся Бузини і Павла Шеремета.  До звіту включено і випадок побиття знімальної групи «Схеми» в Чабанах Київської області та інформацію про розвиток подій, пов‘язаних зі спробами Генеральної прокуратури отримати доступ до телефонів журналісток Наталії Седлецької та Крістіни Бердинських.

«Ми закликаємо правоохоронні органи забезпечити швидке та ефективне розслідування всіх нападів на журналістів і громадських активістів. Підзвітність та справедливість сприятимуть попередженню наступних нападів і подоланню безкарності», – переконана голова Моніторингової місії ООН. Оприлюднена в четвер доповідь стала останньою для Фіони Фрейзер, яка залишає посаду керівника місії після п‘яти років роботи в Україні. Протягом цього часу міжнародна місія приділяла значну увагу порушеням свободи слова в Україні.

Джерело: НСЖУ